20.04.2017

Szlifierka Solution Trade Grinder

Optymalne rozwiązanie do ostrzenia stempli i matryc.

Premiera szlifierki Solution Trade Grinder odbyła się na Targach STOM w Kielcach w dniach 28-30 kwietnia. Szlifierka to nowoczesne urządzenie do ostrzenia stempli i matryc dla systemów ThickTurret oraz Trumpf. Jej kompaktowa budowa sprawia, że nie zajmuje wiele miejsca w zakładzie produkcyjnym. Dodatkowo jest łatwa w obsłudze, a koszty jej utrzymania zachowane są na relatywnie niskim poziomie. Czym jeszcze wyróżnia się Solution Trade Grinder?

Urządzenie przeznaczone jest do szlifowania matryc oraz stempli prostych i skośnych. Współpracuje z systemami ThickTurret oraz Trumpf. Szlifierka zapewnia lepszą jakość oraz płaskość szlifowanych powierzchni w zakresie 0,02 mm. Zastosowanie precyzyjnego układu regulacji zakresu pracy za pomocą pokrętła z nioniuszem, zapewnia łatwość kontroli nad przebiegiem cyklu ostrzenia narzędzia oraz nad ilością zbieranego w trakcie ostrzenia materiału. Natomiast szybsze szlifowanie powierzchni narzędzia gwarantuje zastosowanie dużej średnicy tarczy  CBN z nasypem diamentowym oraz połączenie jej z mocnym silnikiem marki  Siemens. Solution Trade Grinder wyposażona jest w zamknięty układ chłodzenia, dzięki czemu materiał narzędzia nie przegrzewa się, a jednocześnie zapewnia wysoką jakość szlifowania powierzchni. Wytrzymała i sztywna konstrukcja, a także elementy wykonane z materiałów wysokiej jakości zmniejszają ilość odkładanych odpadów mechanicznych i tym samym ułatwiają jej czyszczenie. Tylko trzy przyciski kontrolujące pracę urządzenia sprawiają, że jest ono bezproblemowe w użytkowaniu. Górny niebieski przycisk służy do uruchamiana pompy chłodziwa, dolny zielony odpowiada za uruchomienie silnika wrzeciona, natomiast czerwony odpowiedzialny jest za wyłączanie wszystkich funkcji szlifierki. Dzięki temu obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Co istotne, szlifierka jest bezpieczna w użytkowaniu.

- Nasz najnowszy produkt spełnia najwyższe normy jakości w celu zadbania o bezpieczeństwo użytkowników. Zastosowana ergonomiczna poliwęglanowa osłona ogranicza wydostawanie się wiórów na zewnątrz układu, natomiast duży przycisk „STOP” bezzwłocznie zatrzymuje pracę urządzenia. Zarówno szlifierka, jak i wszystkie elementy niezbędne do zamocowania narzędzi powinny być utrzymywane w doskonałej czystości. Dzięki temu urządzenie zachowa swoją sprawność i jakość na wysokim poziomie - mówi Łukasz Kierzkowski, współwłaściciel Solution Trade.

Szlifierka charakteryzuje się kompaktową budową (880 x 558 x 692mm), przez co nie zajmuje wiele miejsca. Przeznaczona jest do pracy w temperaturach od +5 °C do +4O °C i przy wilgotności względnej do 5O% przy najwyższej temperaturze. Dodatkowo objęta jest 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Solution Trade
- firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu obróbki blachy , jedyny autoryzowany przedstawiciel na rynek polski takich marek narzędziowych jak Pass Stanztechnik AG oraz Toolspresssrl.Firma prowadzi również szkolenia z zakresu podstaw teorii wykrawania oraz serwisu narzędzi.

Kategorie: Automatyka i mechanika

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116