02.06.2017

O utrzymaniu ruchu w gronie profesjonalistów - podsumowanie XII Kongresu PolMaintenance

W dniach 17-18 maja br. szefowie utrzymania ruchu oraz osoby odpowiedzialne za ciągłość procesów produkcyjnych miały okazję wymienić się doświadczeniami podczas XII Kongresu PolMaintenance.

Dwie moderowane dyskusje, 17 godzin wykładów, 22 prelekcje, ponad 250 uczestników i blisko 1000 wysłanych zaproszeń w dedykowanej aplikacji networkingowej - te wszystkie liczby pokazują, że zdecydowanie była to rekordowa edycja Kongresu PolMaintenance.

W dniach 17–18 maja br. szefowie utrzymania ruchu oraz osoby odpowiedzialne za ciągłość procesów produkcyjnych miały okazję wymienić się doświadczeniami podczas XII Kongresu PolMaintenance. W tym roku spotkaliśmy się w Hotelu Windsor w Jachrance pod Warszawą. Słoneczna pogoda, która towarzyszyła wydarzeniu, sprzyjała nie tylko biznesowym rozmowom, ale także sympatycznej integracji.

BOGATA TEMATYKA

W tym roku skupiliśmy się na kilku problemach nurtujących na co dzień działy utrzymania ruchu i produkcji. Były to zarówno tematy techniczne, jak i te dotyczące stricte kompetencji miękkich. Wszystkie prelekcje zostały podzielone na pięć dużych paneli tematycznych.

DZIEŃ I

Pierwszy dzień Kongresu PolMaintenance poświęcony został zawsze trudnej współpracy działów utrzymania ruchu i produkcji, analizie przyczyn źródłowych awarii oraz optymalnemu zarządzaniu danymi w UR. Tego dnia odbyła się moderowana debata dotycząca nie tylko możliwości, ale i narzędzi w analizie RCA. Zaproszeni eksperci opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z awariami maszyn. Tego dnia odbyła się także sesja networkingowa, podczas której uczestnicy Kongresu mieli okazję zapoznać się z produktami i rozwiązaniami oferowanymi przez wystawców.

WIECZORNA INTEGRACJA

Atrakcją wieczornego bankietu wieńczącego pierwszy dzień Kongresu był „Turniej 1 z 10 PolMaintenance 2017”, zorganizowany przy współpracy z firmą Inter Cars. Uczestnicy podczas zabawy odpowiadali na różnorodne pytania dotyczące nowinek technicznych czy życia codziennego. Quiz zakończył się rozdaniem nagród dla wszystkich osób biorących udział w turnieju.

DZIEŃ II

Podczas drugiego dnia wydarzenia uczestnicy mieli okazję do zapoznania się z różnymi sposobami na ograniczenie zużycia maszyn poprzez ich skuteczne czyszczenie. Ten panel zakończyła dyskusja na temat profesjonalnego czyszczenia nie tylko maszyn, ale i całej przestrzeni okołoprodukcyjnej. Na zakończenie Kongresu uczestnicy mogli wziąć udział w panelu dotyczącym motywacji pracowników. Temat poruszał zagadnienia niezwykle istotne dla wszystkich pokoleń pracujących w działach utrzymania ruchu i produkcji.

INNOWACYJNA APLIKACJA

Nowością tegorocznej edycji Kongresu, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem, była dedykowana aplikacja networkingowa „PolMaintenance 2017”, za pomocą której uczestnicy mogli nie tylko rozmawiać ze sobą, ale także dzielić się swoimi spostrzeżeniami czy pytaniami na ogólnym czacie. Aplikacja ożywiła nie tylko moderowane dyskusje, ale i wystąpienia prelegentów, bowiem uczestnicy na bieżąco mogli zadawać nurtujące ich pytania. Za pośrednictwem tego narzędzia organizatorzy z łatwością mogli informować uczestników o wszelkich konkursach, przerwach czy zmianach w harmonogramie wydarzenia.

Kategorie: Automatyka i mechanika, Bezpieczeństwo i higiena, Diagnostyka i media, Energetyka i ochrona środowiska, Hydraulika i pneumatyka, IT i ICT, Logistyka produkcji, Oleje i środki smarne, Robotyka i sterowanie, Zarządzanie, HR i szkolenia

Zobacz galerię

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116