12.01.2018

Thule Group uruchamia nową fabrykę w Pile

Firma Thule Group oficjalnie otworzyła nową fabrykę w Pile w województwie wielkopolskim.

Nowy obiekt pozwoli firmie zwiększyć możliwości produkcyjne i samodzielnie wytwarzać nowe produkty, które wkrótce pojawią się w jej ofercie.

Magnus Welander, CEO Thule Group, oficjalnie otworzył nową fabrykę firmy w Pile. Nowy obiekt ma 13,5 tys. mkw. powierzchni i pozwoli firmie na zwiększenie produkcji zarówno produktów z tradycyjnie kojarzonych z Thule kategorii produktowych, jak i nowości w jej ofercie (obecnie wytwarzanych głównie przez podwykonawców).

- Nasza nowa fabryka pozwoli nam na znaczące zwiększenie możliwości produkcyjnych oraz elastyczności w zakresie wytwarzania tradycyjnych produktów Thule z kategorii Sport&Cargo Carriers, czyli np. bagażników. Jednocześnie zwiększamy nasze zaangażowanie w produkcję artykułów z kategorii Active with Kids (rozwiązania dla aktywnych rodziców – wózki, wielofunkcyjne przyczepki rowerowe) oraz Packs, Bags and Luggage (bagaż, plecaki i torby) – wśród nich znajdzie się nowy czterokołowy wózek dziecięcy Thule Sleek, którego oficjalna premiera rynkowa zaplanowana jest na jesień 2018 r. Thule Sleek produkowany będzie właśnie w nowej fabryce - wyjaśnia Magnus Welander.

Firma Thule Group już od blisko 20 lat związana jest z również znajdującym się w Wielkopolsce miastem Huta, w którym znajduje się największa z siedmiu europejskich fabryk Thule. Wartość inwestycji w nowy obiekt w Pile to 35 mln zł. Lokalizacja obu fabryk - w Hucie i Pile - sprawia, że mogą one wygodnie współpracować i dzielić funkcje. W pierwszej fazie działalności fabryka w Hucie będzie zatrudniać 100 osób, z możliwością docelowego zwiększenia zatrudnienia do 500 pracowników w przyszości. 

O Thule Group
Thule Group jest światowym liderem w branży produktów, które umożliwiają łatwe, bezpieczne i stylowe transportowanie ze sobą tego, co jest potrzebne i ważne podczas prowadzenia aktywnego trybu życia. Pod hasłem Active Life, Simplified oferujemy produkty w segmentach Sport&Cargo Carriers (np. uchwyty i bagażniki dachowe, uchwyty do samochodowego transportu rowerów oraz sprzętu do uprawiania sportów wodnych i zimowych), Active with Kids (sprzęt dla aktywnych rodziców i dzieci - np. przyczepy rowerowe, wózki dziecięce, foteliki dziecięce na rower), RV Products (np. markizy, bagażniki rowerowe i namioty do kamperów oraz przyczep kempingowych), Sport&Travel Bags (np. plecaki trekkingowe, walizki podróżne) oraz Bags for Electronic Devices (np. torby na laptopy i aparaty fotograficzne). 

Thule Group zatrudnia około 2200 pracowników w ośmiu zakładach produkcyjnych i 35 biurach sprzedaży na całym świecie. Produkty sprzedawane są na 140 rynkach, a wartość sprzedaży w roku 2016 osiągnęła pułap 5,3 miliarda koron szwedzkich. 

www.thulegroup.com

Kategorie: Zarządzanie, HR i szkolenia

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116