13.03.2018

Nowe e-tuby od firmy igus

Możliwość szybkiego otworzenia z jednoczesnym zapewnieniem szczelnego zamknięcia.

Na targach EMO w 2017, igus zaprezentuje serię tub energetycznych R2.1, które dostępne są od ręki w nowych rozmiarach oraz z większą ilością akcesoriów. Testy, przeprowadzone w laboratorium igus, wykazały, że tuby serii R2.1 należą do najlepiej uszczelnionych tub energetycznych wykorzystywanych w aplikacjach ruchomych – W ruchu stałym, przy nieustannym wystawieniu na cząstki metalu o łącznej masie 2 kilogramów, zaledwie 0.5 grama przeniknęło do wnętrza tub, po przeprowadzeniu 100,000 cykli. Pomimo szczelności, tuby serii R2.1 są łatwo otwieralne, co w dużym stopniu ułatwia prace instalacyjne. 

Podwójna łatwość - To slogan dla tub energetycznych serii R2.1 oferowanych przez specjalistę od tworzyw sztucznych wykorzystywanych w aplikacjach ruchomych, firmę igus. Łatwość w obsłudze, ponieważ tuby, które zabezpieczają przed wiórami, składają się tylko z dwóch części: ogniwa i poprzeczki, która działa jak dopasowana pokrywa. Łatwość w obsłudze, ponieważ pokrywy te są łatwo otwieralne z obu stron – w tej serii, można je otworzyć wzdłuż wewnętrznego lub zewnętrznego promienia. Użytkownicy mają możliwość wyboru rodzaju, który najbardziej odpowiada ich wymaganiom, co w dużym stopniu ułatwia zarówno montaż jak i obsługę. 

- E-tuby, odporne na wióry cieszą się zainteresowaniem głównie w obszarze związanym z procesem obróbczym, jako niezawodne źródło energii w środowisku narażonym na obecność wiórów. Ta branża stoi w obliczu ogromnego wyzwania związanego z koniecznością sprostania narastającej presji cen połączonych z gwałtownie rozwijającymi się wymogami technicznymi. Seria R2.1 zapewnia znakomitą ochronę przed wiórami oraz łatwy montaż, a ponadto wyróżnia się bardzo dobrym współczynnikiem wydajności w stosunku do ceny - wyjaśnia Lukas Czaja, dyrektor zarządzania przemysłem w zakresie Obrabiarek w firmie igus.

Testy przeprowadzone na powierzchni 2,750 m2 w laboratorium igus, w zakresie zabezpieczenia przed wiórami, wykazały, że seria e-tub R2.1 jest najszczelniejszą wśród wszystkich tub energetycznych dostępnych na rynku. Podczas testu, e-tuba poddawana jest nieustannym ruchom w bębnie napełnionym 2 kg metalowymi opiłkami o różnym kształcie i wielkości. Po 100,000 cyklach, rozmiar e-tuby 40 z serii R2.1 pozwolił na przeniknięcie do wnętrza wiórom o wadze 0.5 grama. 

Rozszerzenie asortymentu dla niezwykle szybkiego, samodzielnego montażu 

Na targach EMO 2017, igus zaprezentuje nowe rozmiary serii R2.1. Dostępny jest całkowicie nowy rozmiar z wysokością wewnętrzną 48 milimetrów w wersji z pokrywami, które można otworzyć wzdłuż wewnętrznego promienia. Ponadto, dostępne są również rozmiary z wysokością wewnętrzną wynoszącą 26 oraz 40 milimetrów w wersjach, które mogą być otwierane wzdłuż zewnętrznego promienia. Rozszerzenie asortymentu produktów igus umożliwia użytkownikom określenie najbardziej odpowiedniej dla nich metody wypełniania. Ułatwia to zarówno szybki montaż oraz późniejszy proces wypełnienia. 

Właściwości techniczne zapewniające ciche i bezpieczne zasilanie prądem 

Pokrywy wszystkich wersji serii R2.1 są otwieralne i nie ma konieczności ich usuwanie w celu napełnienia tuby. Ich kontury są gładkie a krzywizna i szczelne tolerancje produkcyjne zapobiegają gromadzeniu się wiórów pomiędzy ogranicznikami. Ponadto, gładkie kontury wewnętrzne serii R2.1 jak również zaokrąglone separatory zatrzaskowe wykonane z identycznego materiału zapewniają, że wnętrze przewodów nie jest uszkodzone ani wytarte. Zintegrowana konstrukcja siatki zapewnia również stabilny podział wewnętrzny, nawet w aplikacjach wymagających montażu bocznego. Dzięki hamulcowi w ogranicznikach poszczególnych ogniw prowadnika, praca prowadnika jest znacznie cichsza. Mniej wibracji przekłada się na bardziej precyzyjną obróbkę danego elementu. Podwójne ograniczniki umożliwiają tubie energetyczną absorpcję dużej wagi wypełnienia oraz sterowanie dużymi długościami samonośnymi. Dzięki uniwersalnym elementom łączącym serii R2.1, mocowanie przewodu można odciążyć zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz przekroju przewodu. 

O firmie igus
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.

Kategorie: Automatyka i mechanika

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116