17.05.2018

Wyprawa "La voie du pôle" w 2018 roku

Sponsorowana przez oprogramowanie ESPRIT CAM.

Firma DP Technology, twórca oprogramowania ESPRIT CAM, ogłosiła na konferencji ESPRIT @ Work w Budapeszcie, na której było obecnych ponad 100 jej partnerów, że organizuje ponownie ekspedycję polarną łączącą naukę, technologię i przygodę, aby podjąć pionierskie wyzwanie: stać się pierwszym, który popłynie bez asysty przez Ocean Arktyczny.

Bohaterami tej przygody są Francuzi: Sébastien Roubinet, Eric André i Vincent Colliard. Odkrywcy pokonają 3300 km, które oddzielają Alaskę od Spitsbergenu w 7-metrowym hybrydowym katamaranie: pół-żaglówce, pół-bojerze. Będą podróżowali po wodzie i lodzie w pełni autonomicznie, napędzani jedynie wiatrem i siłą mięśni.

Organizator tej ekspedycji, Sébastien Roubinet ponawia próbę po dwóch poprzednich w 2010 i 2013 roku. Pełen pewności siebie, tym razem będzie miał dwóch członków załogi na pokładzie, w zupełnie nowej łodzi, której projekt został całkowicie zmodernizowany pod kątem zwiększenia jej szybkości i ergonomii, zmniejszenia masy, pozwalającej załodze na popychanie jej w razie potrzeby oraz umożliwieniu wytwarzania energii w celu zapewnienia jej autonomii.

Wszyscy trzej mężczyźni mają pasję do regionów polarnych i są bardzo zaniepokojeni ich obecnym stanem, który został zagrożony przez ostatnie zmiany klimatyczne. Dzięki małej masie i brakowi jakiegokolwiek mechanicznego napędu łódź stanowi idealną platformę dla naukowego aspektu projektu; zbieranie danych dotyczących środowiska Arktyki bez zakłócania go. Trzej poszukiwacze przygód współpracują z kilkoma laboratoriami w celu wykonania różnego typu pomiarów, pobrania próbek, wykonania obserwacji, ewidencjonowania zasobów planktonu i zwierząt, obserwacji wpływu ludzi oraz dokonywania badań behawioralnych związanych ze środowiskiem polarnym.

Cały zespół ESPRIT w pełni wspiera ich w tym wyzwaniu, które będzie wymagało wyjątkowych predyspozycji mentalnych i fizycznych. Uczestniczą oni również w wyzwaniu technologicznym reprezentowanym przez łódź zbudowaną przez Sébastiena przy użyciu najbardziej zaawansowanych materiałów i technologii, której niektóre innowacyjne części mechaniczne zostały wykonane przy użyciu oprogramowania ESPRIT CAM.

Podejmując projekt "La Voie du Pôle", firma DP Technology wybrała załogę reprezentującą rodzaj wizji, pasji i zaangażowania, z których znana jest również firma i jej międzynarodowe zespoły. DP Technology, innowacyjny projektant oprogramowania do projektowania przemysłowego wspomaganego komputerowo ESPRIT, dostarcza pomysłowych rozwiązań do sterowania najmocniejszymi obrabiarkami, które kształtują współczesny świat. ESPRIT z ponad 65000 licencji zainstalowanych na całym świecie jest wykorzystywany w wielu sektorach produkcyjnych: zegarków, medycyny, motoryzacji, aeronautyki, energetyki i żeglugi naturalnej!

Firma DP Technology, będąca pionierem w swojej dziedzinie, wraz z pracownikami i partnerami docenia, że może udzielić wsparcia i towarzyszyć załodze w tej przygodzie. Aby być jeszcze ściślej związana z wyprawą, konstelacja ponad 200 gwiazd na mostku łodzi ze zdjęciami wszystkich pracowników ESPRIT, będzie towarzyszyć ekspedycji aż do bieguna północnego.

Ekspedycja wyruszy 1 lipca i potrwa 3 miesiące.

Oprogramowanie ESPRIT
Flagowy produkt firmy DP Technology, ESPRIT jest oprogramowaniem do komputerowego wspomagania produkcji (CAM), zaprojektowanym do 2…5-osiowych systemów frezowania, 2…22-osiowego toczenia, 2…5-osiowej obróbki elektroiskrowej EDM (Electrical Discharge Machining), frezowania w wielozadaniowych centrach obróbczych, obrabiarkach pracujących w osi B oraz szybkich obrabiarkach 3…5-osiowych. ESPRIT jest doskonałym przykładem pasji DP Technology do osiągania doskonałości i jej wizji potencjału oferowanego przez nowe technologie.

Kategorie: Zarządzanie, HR i szkolenia

Zobacz galerię

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116