29.05.2018

Nowy dyrektor ds. sprzedaży w NKE Austria

Od 1 kwietnia 2018 do zespołu producenta łożysk tocznych dołączył Jesús Monforte.

Posiada on dyplom inżyniera oraz MBA i wnosi do Steyr w Austrii wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w dziedzinie rozwoju produktu przemysłowego i marketingu. 

Przed podjęciem nowych zadań w NKE, urodzony w Hiszpanii Jesús Monforte pracował w Hiszpanii dla ABB oraz Mann + Hummel, na obszarze Azji i Pacyfiku oraz w Niemczech. Swoim międzynarodowym ukierunkowaniem wzbogaci zespół firmy w Steyr, która od dwóch lat w wyniku połączenia NKE i hiszpańskiego przedsiębiorstwa Fersa Bearings jest częścią Fersa Group. 

- Zatrudnienie Jesúsa Monforte jest kolejnym krokiem w kierunku umiędzynarodowienia NKE Austria i Fersa Group. Pan Monforte łączy wieloletnie doświadczenie w branży samochodowej z fachowością w zakresie klasycznych zastosowań przemysłowych. Dzięki niemu chcemy jeszcze bardziej zbliżyć się do naszych klientów w strategicznych branżach i stać się również prawdziwą alternatywą dla klientów globalnych - mówi Thomas Witzler, dyrektor generalny NKE. 

- Moim celem jest rozwijanie zespołu sprzedażowego, by skonsolidować markę NKE jako strategicznego partnera najważniejszych OEM. Do największych wyzwań należy połączenie podejmowanych przez nas działań i zwiększenie wyników sprzedaży na tych obszarach rynku, na których łożyska toczne ze Steyr i innych fabryk naszej grupy mogą być stosowane w jak najbardziej wydajny sposób - mówi nowy dyrektor ds. sprzedaży.

NKE i Fersa Bearings działają na arenie międzynarodowej w dziedzinie rozwoju, produkcji i sprzedaży łożysk na globalne rynki samochodowe i przemysłowe, przy czym Fersa obejmuje obszar samochodowy, a NKE - przemysłowy. Ta grupa przedsiębiorstw z czterema zakładami produkcyjnymi, sześcioma centrami sprzedaży i czterema ośrodkami badawczo-rozwojowymi - w tym dwoma w Europie i dwoma w Azji - jest reprezentowana na wszystkich pięciu kontynentach, posiadając biura sprzedaży i partnerów handlowych w ponad 86 krajach. W siedzibie w Steyr skupia się dział technologii, rozwoju produktu, produkcji, obróbki końcowej i montażu standardowych i specjalnych łożysk NKE oraz dział kontroli jakości, logistyki, sprzedaży i marketingu. 

O firmie NKE Austria GmbH
NKE Austria GmbH - to uznany producent wysokiej jakości łożysk, mający swoją centralę w Steyr (Austria). Przedsiębiorstwo powstało w 1996 roku, założyli je starsi rangą pracownicy ówczesnej firmy Steyr Wälzlager. Od 2016 roku 49% udziałów w NKE ma hiszpański producent łożysk Fersa Bearings, działający w obszarze przemysłu motoryzacyjnego. NKE produkuje zarówno łożyska standardowe, jak i łożyska specjalne do wszystkich zastosowań przemysłowych. Baza techniczna, prace nad rozwojem produktów, produkcja i obróbka wykańczająca komponentów, montaż, monitorowanie jakości, logistyka, sprzedaż i marketing skupione są w centrali w Steyr. Zakład uzyskał certyfikat zgodności z ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 oraz z OHSAS 18001. Szeroki asortyment oferowanych łożysk dostępny jest ze składów magazynowych lub na zamówienie, z gwarancją krótkich terminów realizacji zamówień. Oferta obejmuje także produkty i rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Oprócz nieustannego rozwijania poszczególnych produktów i techniki ich zastosowań NKE zapewnia pełny zakres usług technicznych, doradczych, dokumentacyjnych i szkoleniowych. Produkty NKE dystrybuowane są przez sieć 12 biur przedstawicielskich i ponad 240 dystrybutorów działających w 60 krajach. 

Kategorie: Zarządzanie, HR i szkolenia

Zobacz galerię

pozostałe newsy
najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116