Aktualny numer

Służby Utrzymania Ruchu 1/2017

W Państwa ręce oddajemy pierwszy tegoroczny numer "Służb Utrzymania Ruchu" w odświeżonej formie. Nowe, przejrzyste działy, raporty analizujące wybrane zagadnienia z branży oraz dodatki specjalne to nasza propozycja na 2017 r.

Sprężone powietrze to jedno z najczęściej wykorzystywanych mediów w przedsiębiorstwach. Pomimo tego, że jest też jednym z najdroższych źródeł energii, a praca z systemami sprężonego powietrza należy do jednej z najbardziej uciążliwych ze względu na hałas, polskie firmy nie rezygnują z systemów pneumatycznych wykorzystujących to medium. Artykuły zawarte w temacie numeru podpowiedzą Państwu, jak zaprojektować instalację sprężonego powietrza, która pomoże nie tylko wyeliminować straty energii, ale także poprawi rachunek ekonomiczny przedsiębiorstwa.

W minionym roku odnotowano pierwszy od pięciu lat wzrost liczby wypadków w pracy. Co ciekawe, ich najczęstszy powód stanowi błąd pracownika. Ponad 95% polskich firm przyznaje, że w ostatnich dwóch latach przynajmniej jedna osoba ucierpiała w trakcie wykonywanych obowiązków. Raport podsumowujący bezpieczeństwo na produkcji w 2016 r., który prezentujemy, zmusza do refleksji.

Dodatek specjalny „Automatyka przemysłowa 2017”, będący uzupełnieniem pierwszego numeru „Służb Utrzymania Ruchu”, odkryje przed Państwem tajniki automatyzacji procesów produkcyjnych oraz pomoże wyeliminować najczęstsze błędy popełniane podczas doboru serwonapędów.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułem na temat nowelizacji Ustawy o efektywności energetycznej. Rozpoczyna on cykl tekstów nt. audytu energetycznego, który od 1 października 2016 r. jest obowiązkiem wielu polskich firm.

Życzymy ciekawej lektury!
Zespół redakcyjny
„Służb Utrzymania Ruchu”

 

Informacje o prenumeracie czasopisma: http://www.prenumerata.sluzby-ur.pl/

Kategorie: Automatyka i mechanika, Bezpieczeństwo i higiena, Diagnostyka i media, Energetyka i ochrona środowiska, Hydraulika i pneumatyka, IT i ICT, Logistyka produkcji, Oleje i środki smarne, Robotyka i sterowanie, Zarządzanie, HR i szkolenia

najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Press Logo FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116