Aktualny numer

Służby Utrzymania Ruchu 5/2018

Magazynowanie na miarę potrzeb

Magazynowanie części zamiennych to odwieczny problem w zakładach produkcyjnych. W tym numerze „Służb Utrzymania Ruchu”, w dodatku specjalnym, przedstawiamy Państwu kilka propozycji na zażegnanie tego problemu. Piotr Bonarski wskazuje, jak zacząć organizować magazyn, by w razie awarii nie zabrakło części zamiennych, Jacek Krywult podpowiada, jak przeprowadzić inwentaryzację, a Janusz Grabowski prezentuje niezawodne sposoby na przechowywanie narzędzi.

Zachęcam także do zapoznania się z artykułami zawartymi w Temacie numeru, którym w tym wydaniu jest Hydraulika i pneumatyka. Dariusz Niezdropa odpowiada na pytanie „przyspieszać czy optymalizować układy hydrauliczne?”. Swoje argumenty opiera na doświadczeniach i rzeczywistych sytuacjach. Ponadto polecam artykuł Miłosza Cieszyńskiego na temat czyszczenia układów hydraulicznych. To cenny zbiór informacji, który uświadamia, z jakich powodów nie można lekceważyć tego procesu!

Już za kilka tygodni, w dniach 16–17 października, spotkamy się z Państwem na VII Ogólnopolskim Szkoleniu Służb Utrzymania Ruchu. To kolejne warsztatowe spotkanie dla szefów UR, gdzie trenerami będą znani i cenieni przez Państwa specjaliści z branży UR, m.in. Arkadiusz Burnos, Wojciech Piwoński czy Piotr Golonka. Więcej na temat tego wydarzenia przeczytają Państwo w zapowiedzi na str. 84–85 oraz na www.szkolenie-sur.pl.

Do zobaczenia!

Anna Zięba
redaktor prowadząca
„Służby Utrzymania Ruchu”

Kategorie: Automatyka i mechanika, Bezpieczeństwo i higiena, Diagnostyka i media, Energetyka i ochrona środowiska, Hydraulika i pneumatyka, IT i ICT, Logistyka produkcji, Oleje i środki smarne, Robotyka i sterowanie, Zarządzanie, HR i szkolenia

najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116