Aktualny numer

Służby Utrzymania Ruchu 1/2018

Bezpieczeństwo na produkcji rośnie

Nowy rok rozpoczynamy w „Służbach Utrzymania Ruchu” mocnymi tematami. W temacie numeru przyglądamy się robotom, które rewolucjonizują produkcję w Polsce (str. 4). Kamil Szydło, autor artykułu, udowadnia, że wprowadzenie sztucznej inteligencji do procesu technologicznego pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo pracowników.

Kwestię bezpieczeństwa kontynuujemy w raporcie i sprawdzamy Co zmieniło się w kwestii bezpieczeństwa na produkcji w 2017 r.? (str. 18). Ogólna liczba wypadków przy pracy w sektorze przemysłowym na szczęście maleje, jednak zauważalny jest wzrost wypadków śmiertelnych. Jak skutecznie wpływać na postawy pracowników wobec BHP? (str. 22), by unikać niechcianych zdarzeń, podpowiada w swoim artykule Dariusz Wawrzeniecki.

Zachęcam Państwa także do lektury artykułów, które ukazują najnowsze technologie, coraz popularniejsze w przedsiębiorstwach produkcyjnych w naszym kraju. Sprawdzamy, w jakich zakładach czyszczenie maszyn suchym lodem (str. 26) jest najbardziej efektywne i kiedy przynosi firmie największe oszczędności. Przyglądamy się też temu, w jaki sposób różnorakie przyrządy drukowane w technologii 3D mogą zrewolucjonizować produkcję i wpłynąć na jej wydajność (str. 54).

Dodatek specjalny „Hydraulika i Pneumatyka” zawiera praktyczne porady i odpowiedzi na pytania: Jak prawidłowo smarować narzędzia pneumatyczne? (str. 84) oraz Jak odpowiednio eksploatować układy hydrauliki siłowej, by służyły nam jak najdłużej (str. 89).

Zapraszam Państwa również do zapoznania się z zapowiedzią XIII edycji Kongresu PolMaintenance (str. 80), który odbędzie się w dniach 16-17 maja br. w Hotelu Windsor w Jachrance k. Warszawy. Podczas tego spotkania zgłębimy tajniki Przemysłu 4.0, a także przedstawimy filary transformacji działu utrzymania ruchu zgodne z czwartą rewolucją przemysłową. Więcej szczegółów nt. Kongresu na stronie internetowej www.kongres-sur.pl. Do zobaczenia w maju!

Życzę ciekawej lektury!

Anna Zięba

redaktor prowadząca

„Służby Utrzymania Ruchu”

Kategorie: Automatyka i mechanika, Bezpieczeństwo i higiena, Diagnostyka i media, Energetyka i ochrona środowiska, Hydraulika i pneumatyka, IT i ICT, Logistyka produkcji, Oleje i środki smarne, Robotyka i sterowanie, Zarządzanie, HR i szkolenia

najpopularniejsze
Redakcja:
Aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich
treści w serwisie zaloguj się bądź zarejestruj
Forum Media Polska
FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o.
ul. Polska 13, 60-595 Poznań
Tel. 061 66 83 116