Przemysłowe bazy danych

Każda linia produkcyjna, oprócz rzecz jasna wytwarzanych na niej wyrobów, produkuje również sporo danych. Są to wszelkiego typu pomiary, informacje o przebiegu procesu, jakości wytwarzanych elementów, pojawiających się problemach, wydajności itp. Wraz z rozwojem technologii ilość danych powstających w trakcie procesów produkcyjnych rośnie lawinowo. Dzisiejsze nowoczesne zakłady przemysłowe generują niewyobrażalne ilości informacji, z czego część jest ważna, część – mniej ważna, a jeszcze inna część ma znaczenie krytyczne. Jak sobie z tym poradzić?

 

REKLAMA

​​

Zbieranie danych pochodzących z systemu produkcyjnego oraz możliwość ich wszechstronnej analizy są nieodzowne, jeżeli chcemy zapewnić sprawne działanie przedsiębiorstwa i jego rozwój. Większość zadań menedżerskich, o ile wręcz nie wszystkie, absolutnie wymaga dostępu do pełnej informacji o tym, co dzieje się w zakładzie produkcyjnym. Nie może być mowy o optymalizacjach, o usuwaniu przyczyn awarii, ani o podejmowaniu racjonalnych decyzji biznesowych bez informacji.

Rozwiązanie informatyczne przeznaczone do zbierania, archiwizacji i udostępniania danych z procesów produkcyjnych musi spełniać pewne specyficzne warunki. Najważniejszymi z nich są:

  • zdolność dozbierania danych bezpośrednio z urządzeń pracujących na produkcji (sterowników, aplikacji wizualizacyjnych, czujników, czytników kodów kreskowych, systemów wizyjnych itd.), za pośrednictwem przemysłowych standardów komunikacyjnych,
  • zapewnienie wysokiej wydajności zarówno w zakresie zbierania informacji (możliwość z...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy