Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

27 sierpnia 2018

Dźwigi szpitalne osiągają nowe szczyty możliwości

0 69
Dzięki napędom Control Techniques.

Napędy windowe E300 produkcji Control Techniques zostały wybrane dla potrzeb wielkiego programu modernizacyjnego w Meksyku, w ramach którego w całym kraju zostaną zainstalowane setki nowych dźwigów. Carlos Silva SA, firma z Barcelony specjalizująca się w sterowaniu dźwigami, wygrała przetarg na dostawę 50 proc. systemów sterowania wymaganych w pierwszym etapie programu modernizacyjnego. Po wielu latach pomyślnego korzystania z falowników Control Techniques wcześniejszych generacji, do nowego projektu firma wybrała najnowsze napędy E300.

W Meksyku niedawno ruszył projekt pełnej modernizacji wielu publicznych szpitali miejskich obejmujący takie miasta jak Meksyk, Guadalajara, Tampico, Toluca, Merida, Ciudad Valles, Ensenada, Nuevo Leon i Chihuahua. Nowe dźwigi dla szpitali muszą spełnić zróżnicowane kryteria, takie jak praca z niską i wysoką szybkością, zastosowanie małych i dużych kabin, kabiny pojedyncze i grupy wielokabinowe oraz mała bądź duża liczba przystanków. We wstępnych wymaganiach dla dźwigów zapisano możliwość przewożenia przy intensywnym ruchu w trybie 24/7 oraz możliwość korzystania zarówno przez personel, jak i w dostępie ogólnym. Ponadto windy muszą pracować z wyjątkową niezawodnością w wysokich temperaturach, przy wysokiej wilgotności i na dużych wysokościach nad poziomem morza, czyli w warunkach typowych dla większości meksykańskich miast.

- Control Techniques to jeden z dwóch producentów falowników, których używamy w standardzie. Szczególne wrażenie zrobił na nas napęd windowy E300, ponieważ może zaoferować wyższy poziom komfortu, dokładne sterowanie silnikiem przy wszystkich szybkościach i we wszystkich sytuacjach - wyjaśnił Josep Oliva, inżynier w firmie Carlos Silva.

W branży windowej prawdziwym testem jakości jest wygoda przejazdu. Ta wygoda jest zapewniona dzięki wyjątkowemu algorytmowi sterow...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy