Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja targów STOM wraz z szeregiem wydarzeń towarzyszących. Podobnie jak w poprzednich latach, kieleckie targi odbywają się pod hasłem „Przemysłowa Wiosna”.
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja targów STOM wraz z szeregiem wydarzeń towarzyszących. Podobnie jak w poprzednich latach, kieleckie targi odbywają się pod hasłem „Przemysłowa Wiosna”.
Zarządzanie parkiem maszynowym jest kluczowym elementem skutecznej produkcji przemysłowej. Może pomóc przedsiębiorstwom osiągnąć efektywną wydajność, obniżyć koszty produkcji i zwiększyć konkurencyjność na rynku. W tym artykule przedstawimy kilka podstawowych strategii zarządzania parkiem maszynowym, które odpowiednio wdrożone, mogą pomóc przedsiębiorstwom i zakładom produkcyjnym poprawić efektywność.
Targi, wykłady, warsztaty – tegoroczna edycja targów AUTOMATICON dobiega końca. Zaangażowanie organizatorów, prelegentów oraz wystawców zaowocowało wydarzeniem, z którego fotorelację przedstawiamy Państwu w dalszej części artykułu.
27 Międzynarodowych Targói Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON odbędą się w dniach 7-9 marca 2023 roku, w warszawskim EXPO XXI, zlokalizowanym w centrum stolicy, przy ulicy Prądzyńskiego 12/14.
W imieniu organizatrów jak i swoim zapraszamy do zapozananie się z programem oraz rejestracji.
Tegoroczna edycja spotkania fachowców związanych zawodowo z procesami produkcyjnymi odbędzie się 18 kwietnia w Kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu.
Zwiększenie wydajności, a jednocześnie bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami, które najczęściej oznaczają potrzebę wymiany elementów i szkolenia uczące pracowników ich obsługi. Czasem wystarczy najstarsze na świecie narzędzie mieszczące się w dłoni.
Sprawdź jak zwiększyć wydajność procesów produkcyjnych podczas Dni Otwartych firmy Eckert, które odbędą się w dniach 1-2.03.2023 w Centrum Technologii przedsiębiorstwa w Legnicy! W trakcie wiosennej edycji wydarzenia przedstawione zostaną rozwiązania dotyczące optymalizacji czynności w zakresie cięcia w czterech różnych technologiach.
Coboty, cyfrowy bliźniak, sztuczna inteligencja – czy robotyzacja jest remedium na wyzwania dzisiejszych czasów? Skąd brać na nią pieniądze? Jak zapewnić ciągłość obsługi zamówień w nieprzewidywalnych czasach? Między innymi o tym rozmawiać będziemy w czasie 27. edycji Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON.
Aby móc przechowywać i transportować jak najwięcej na niewielkiej przestrzeni, poszukuje się coraz lepszych rozwiązań logistycznych. Optymalizacja zagospodarowania danego miejsca nie musi jednak wiązać się z ogromnymi kosztami, relokacją czy skomplikowanymi systemami.
W wielu zakładach przemysłowych czy na placach budowy pojawia się konieczność transportu bardzo dużych przedmiotów. Często są one nie tylko ciężkie, ale i tak nieporęczne, że nawet przeniesienie ich na niewielką odległość zdecydowanie opóźniałoby proces produkcji czy budowy. I dziś nikt już nawet nie stara się sobie wyobrazić, żeby taki transport odbywał się wyłącznie przy wykorzystaniu siły ludzkich mięśni.
Najnowszy raport IFR (International Federation of Robotics – Międzynarodowa Federacja Robotyki) pokazuje, że świat przemysłu skoncentrowanego na robotyzacji wraca do tendencji wzrostowej sprzed zamrożenia gospodarki wywołanego pandemią oraz sytuacją geopolityczną. Tempo robotyzacji w Polsce na rok 2021 wyniosło 56% rok do roku i wyprzedziło lidera światowego rynku robotów przemysłowych – Chiny.
28 marca rozpoczną się jedne z najwększych targów przemysłowych w Polsce. Tym razem wystawcy i ich goście mogą liczyć nie na trzy, ale na cztery targowe dni. Biorąc pod uwagę rozmiar targów w tym roku decyzja o wydłużeniu wystawy wydaje się być słuszna.