EPLAN wprowadza na rynek nową usługę Data Portal Request Process

Aktualności

Hasło "zrób to sam" przechodzi do historii. Przeciętna firma zajmująca się budową maszyn inwestuje średnio do piętnastu godzin pracy miesięcznie na tworzenie brakujących danych urządzeń. Czas ten można jednak wykorzystać efektywniej na inne zadania, dlatego też firma EPLAN wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów i zapewnia teraz dodatkowe wsparcie. Dzięki nowej usłudze Data Portal Request Process, klienci mogą zamawiać dane poszczególnych urządzeń w jakości Data Standard w oparciu o system kredytowy. Ponadto, nowe selektory firm ABB i Siemens upraszczają proces inżynieryjny oraz zapewniają obsługę nowego amerykańskiego formatu NFPA.

Szybszy dostęp do odpowiednich, najlepiej ustandaryzowanych danych urządzeń, to obecnie codzienna maksyma w dzisiejszych czasach w pracy projektowej. Mimo, że EPLAN Data Portal oferuje dane dla milionów komponentów, czasem może się zdarzyć, że wymagane dane urządzenia nie zostaną odnalezione w portalu. Dotychczas użytkownicy musieli sami tworzyć lub modyfikować takie dane, co jest czasochłonne i niekiedy kosztowne. Dzięki nowej usłudze Data Portal Request Process, użytkownicy mogą teraz przekazać to zadanie firmie EPLAN, co pozwala zaoszczędzić wiele pracy przy tworzeniu indywidualnych danych urządzeń i zapewnia otrzymanie poprawnych, ustandaryzowanych danych.

REKLAMA

Od zapytania do danych urządzenia

Jeśli użytkownik pracujący nad projektem potrzebuje danych, których nie ma w portalu, może wysłać prośbę o utworzenie danych urządzenia do firmy EPLAN. Koszt tego zadania jest wyświetlany bezpośrednio, a użytkownik może wykorzystać kredyty ze swojego limitu, aby pobrać odpowiednią kwotę do każdego zapytania. Oszczędza to czas związany z częstym tworzeniem zamówień i jest przejrzysty, jeśli chodzi o potencjalne wewnętrzne limity kosztów. Zespół EPLAN w ciągu kilku dni tworzy wymagane dane urządzenia, zgodne ze standardem danych EPLAN Data Standard (EDS).

Nowa usługa daje firmom znaczną pomoc w ich procesach inżynieryjnych. Josefine Heck z oddziału Business Owner Master Data firmy EPLAN wyjaśnia: - Nowa usługa Data Portal Request Process zapewnia naszym klientom maksymalne wsparcie w tworzeniu cyfrowych danych urządzeń, które są tak kompletne, jak to tylko możliwe. W ten sposób wspieramy ich, aby mogli skupić się na naprawdę ważnych zadaniach inżynieryjnych.

Zintegrowany standard NFPA

Firmy z branży budowy maszyn i projektowaniu instalacji przemysłowych często stają przed trudnym zadaniem przygotowania dokumentacji zgodnie z normami krajowymi. Kraje, takie jak Chiny i Stany Zjednoczone, mają swoje lokalne standardy. W USA jest to standard NFPA, który został obecnie wprowadzony do EPLAN Data Portal. Co więcej, zintegrowany filtr pozwala na wyszukiwanie danych urządzeń w oparciu o standard, co stanowi kolejny krok na drodze do opartej na współpracy inżynierii na
rynku światowym.

ABB i Siemens. Nowe selektory w EPLAN Data Portal

Wprowadzenie nowych selektorów stanowi kolejną zaletę dla użytkowników portalu. Zintegrowany niedawno globalny konfigurator ABB e-Configure ułatwia wybór wyłączników do ochrony silników, przekaźników i wyłączników mocy. Z kolei wyszukiwarka Siemens Electrical Product Finder, będąca obecnie również częścią portalu, umożliwia projektantom wyszukiwanie danych dotyczących m.in. małogabarytowych rozruszników Sirius, przekaźników przeciążeniowych i przekaźników monitorujących.


Zintegrowany selektor ABB e-Configure ułatwia wybór wyłączników do ochrony silników, przekaźników i wyłączników mocy w EPLAN Data Portal.

Rozszerzony standard danych

Ponad 500 000 danych urządzeń w EPLAN Data Portal spełnia już kryteria wysokiej jakości standardu danych EPLAN Data Standard (EDS). W interesie swoich klientów, firma EPLAN dąży do szerszego wprowadzenia tego standardu. Pierwszym krokiem jest zdefiniowanie dodatkowych grup produktów, niezintegrowanych wcześniej, w tym z dziedziny technologii płynów. Firma Festo, będąca jednym z najważniejszych dostawców w sektorze mechaniki płynów, wprowadziła już jedną czwartą ze swoich prawie
50000 urządzeń do portalu w jakości EPLAN Data Standard. Dla użytkowników oznacza to kompleksowe dane, które mogą być wykorzystywane i dalej wzbogacane w całym procesie inżynieryjnym.

Przypisy