Autor: Informacja prasowa

     

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Stopy wahliwe GN 36 i GN 37, przenoszące obciążenie do 25 ton na 1 stopę!

Stopy wahliwe ELESA+GANTER to elementy umożliwiające posadowienie i wypoziomowanie wszelkiego typu maszyn i urządzeń. Różnorodność zastosowań i środowisk pracy powoduje, że ta grupa produktów nieustannie się rozwija.

Czytaj więcej

Silniki elektryczne dostępne od zaraz

W dobie ciągłych problemów z łańcuchami dostaw coraz większe znaczenie ma dostępność produktów. Absolutnie kluczowe staje się to dla specjalistów utrzymania ruchu. Właśnie dla nich firma BIBUS MENOS przygotowała specjalną ofertę na silniki elektryczne.

Czytaj więcej

Scholle IPN informuje o planowanym przejęciu przez SIG - powstaje lider branży opakowań

Firma Scholle IPN, czołowy światowy dostawca elastycznych rozwiązań z zakresu opakowań, poinformowała dzisiaj o porozumieniu w sprawie przejęcia przez firmę SIG, światowego lidera w dziedzinie aseptycznych opakowań kartonowych.

Czytaj więcej

2,7 mln drażetek gumy na godzinę - 25 lat Mars Wrigley w Poznaniu

Poznańska fabryka gum i miętusów Mars Wrigley obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Codziennie produkowanych jest tam 65 milionów drażetek gumy, które trafiają nie tylko do europejskich konsumentów. Żują je również mieszkańcy Polinezji Francuskiej, Dubaju czy Sierra Leone. Od ponad dwóch dekad zakład prężnie się rozwija, aby odpowiadać na utrzymujący się popyt. 2021 rok to dla Mars Wrigley podwójny jubileusz. Firma świętuje również 130-lecie wyprodukowania swojej pierwszej gumy.

Czytaj więcej

Spójne oprogramowanie z większą płynnością pracy

Firma HURCO udoskonaliła centra tokarskie z typoszeregu urządzeń „wieloosiowych”. Maszyny te – zaprojektowane do obróbki tokarsko-frezerskiej elementów średniej wielkości – zostały udoskonalone zwłaszcza w zakresie oprogramowania oraz napędów.

Czytaj więcej

Zielona energia pozwoliła firmie Seco osiągnąć docelowy poziom emisji dziewięć lat przed planowanym terminem

Warszawa, grudzień 2021 - Zastosowanie ekologicznej energii elektrycznej oraz zakup certyfikatów energii odnawialnej (REC) w Stanach Zjednoczonych i Indiach to działania, które umożliwiły firmie Seco osiągnięcie docelowego poziomu emisji na rok 2030 dziewięć lat przed planowanym terminem, a ponadto przyczyniły się do znacznego ograniczenia kosztów.

Czytaj więcej

Firma EPLAN przedstawia pełną wersję eMANAGE

Darmowa wersja EPLAN eMANAGE umożliwia Użytkownikom przesyłanie, udostępnianie i zarządzanie projektami Platformy EPLAN w środowisku chmurowym. Teraz, firma EPLAN prezentuje pełną wersję oprogramowania, która oferuje Użytkownikom znacznie więcej korzyści, m.in. dane zasadnicze są dostępne w chmurze, podobnie jak dokumenty uzupełniające, a dzięki tej dodatkowej funkcjonalności wzrasta wydajność pracy. Rozwiązanie to umożliwia współpracę producentów OEM, integratorów systemów, konstruktorów maszyn i operatorów.

Czytaj więcej

Wprowadzenie na rynek centrum obróbkowego a40 SE zapewnia lepszą wydajność produkcji w najbardziej wymagających zastosowaniach obróbki aluminiowych odlewów ciśnieniowych

Makino wprowadza na rynek edycję specjalną obrabiarki a40 (SE). Ta modernizacja odnoszącego sukcesy poziomego centrum obróbkowego a40 ma na celu dalsze zwiększenie wydajności obróbki odlewów aluminiowych. Nowe wrzeciono 20 000 obr./min zapewnia szybszą obróbkę za pomocą dedykowanych narzędzi PCD, a zwiększona pojemność magazynu narzędzi może zapewnić większą autonomię w zautomatyzowanym środowisku produkcyjnym.

Czytaj więcej

Jedna platforma do wielu zadań

Czujnik wizyjny SmartRunner Explorer 3-D Technika Time-of-flight umożliwia rozpoznawanie podstawy palety

Czytaj więcej

TPM. Kompleksowe zarządzanie parkiem maszynowym

Zapraszamy na szkolenie otwarte. Forma stacjonarna.

Czytaj więcej

Łożyska baryłkowe NSK Super-TF zapewniają długi okres eksploatacji w zanieczyszczonych środowiskach produkcyjnych

Nieprzewidziane uszkodzenia łożysk w maszynach i urządzeniach o kluczowym znaczeniu dla procesów produkcyjnych mogą okazać się niezwykle kosztowne ze względu na konieczność zakupu części zamiennych, przeprowadzenie prac konserwacyjnych i przestoje, a wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na rentowność. Problem ten pogłębia się w środowiskach zanieczyszczonych, takich jak te, które przeważają w produkcji stali, dlatego coraz więcej hut korzysta z zalet łożysk baryłkowych Super-TF o przedłużonej trwałości. Wyprodukowane ze specjalnie opracowanego, zastrzeżonego materiału łożyska te są w stanie znacznie wydłużyć żywotność i czas pracy bez przestojów.

Czytaj więcej