Jedna platforma do wielu zadań

Aktualności

Czujnik wizyjny SmartRunner Explorer 3-D Technika Time-of-flight umożliwia rozpoznawanie podstawy palety

Czujniki wizyjne są zwykle projektowane do indywidualnych, specyficznych zadań. Z kolei precyzyjne czujniki nowej rodziny SmartRunner Explorer 3-D mogą znaleźć zastosowanie w wielu różnych obszarach. Technologia Time of Flight pozwala na przechwytywanie znacznie większego zakresu danych, co otwiera nowe możliwości zastosowań. Dwie wersje tego produktu — Stereo Vision i Time of Flight (ToF) — bazują na tej samej platformie i są produkowane w identycznych obudowach ze standardowym oprogramowaniem użytkownika i wyjściem danych. Redukuje to znacznie koszty integracji.
 

REKLAMA

​​

Czujnik w wersji Stereo Vision podczas sprawdzania skrzynek ze świeżo napełnionymi butelkami

 

Wersja Stereo Vision zawiera dwie kamery wysokiej rozdzielczości, generujące precyzyjny obraz chmury punktów 3D. Można jej użyć do sprawdzania i zliczania obiektów oraz do pomiaru objętości mas amorficznych. Czujnik w wersji ToF zawiera kamerę o rozdzielczości VGA (640 x 480) i częstotliwości pomiaru 30 Hz. Nadaje się do zastosowań tam, gdzie wymagany jest większy zasięg pomiaru i krótki czas reakcji. Dane te mogą być wykorzystywane w takich aplikacjach, jak sterowanie bezzałogowymi systemami transportowymi.

 

O firmie Pepperl+Fuchs
Firma Pepperl+Fuchs, zatrudniająca 5900 pracowników na całym świecie, odnotowała sprzedaż w wysokości 650 mln euro w 2020 r. Jest jedną z czołowych firm w dziedzinie technologii czujników przemysłowych i ochrony przeciwwybuchowej. Siedziba w Mannheim w Niemczech stanowi podstawę technicznej wiedzy firmy, w której inżynierowie i specjaliści badają i rozwijają najnowsze technologie i produkty. Firma Pepperl+Fuchs, założona w 1945 roku jako mała firma rodzinna, jest obecnie reprezentowana na wszystkich kontynentach przez ponad 40 oddziałów. Nasza globalna obecność zapewnia to, co najlepsze z obu światów: najwyższe standardy techniczne oraz wydajne i dochodowe zakłady produkcyjne. Firma Pepperl+Fuchs stała się partnerem dla użytkowników technologii automatyzacji na całym świecie i oferuje najbardziej wszechstronne portfolio wypróbowanych i przetestowanych komponentów spełniających wymagania automatyzacji produkcji i automatyzacji procesów.

Przypisy