Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

27 października 2021

Firma norelem wprowadza na rynek stoły obrotowe ze współosiowym napędem elektrycznym przeznaczone do precyzyjnego pozycjonowania

0 31

Firma norelem, specjalizująca się w zakresie standardowych komponentów maszyn, uzupełniła swoją ofertę o nowy, elektryczny stół obrotowy, który umożliwia szybkie, dokładne i powtarzalne pozycjonowanie.

Oprócz manualnych stołów obrotowych firma norelem oferuje obecnie również pozycjonujące stoły obrotowe ze współosiowym napędem elektrycznym. Dzięki cyfrowemu systemowi sterowania nowa, elektryczna seria rozwiązań norelem umożliwia precyzyjne i powtarzalne ustawianie pozycji kątowych z dokładnością do setnych części milimetra. Elektryczne stoły obrotowe norelem, zapewniając dokładność działania, idealnie nadają się do stosowania z systemami manipulacyjnymi, obrabiarkami lub sprzętem pomiarowym, które wymagają zautomatyzowanej regulacji i pozycjonowania w celu osiągania stałych i powtarzalnych wyników.

Pozycjonujące stoły obrotowe z napędem elektrycznym firmy norelem charakteryzują się cichą pracą i niewielkimi wymaganiami konserwacyjnymi, a dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu można je bezproblemowo integrować z dowolnym systemem ruchu. Przekładnia ślimakowa z fabrycznym naprężeniem wstępnym działa praktycznie bezluzowo, a ułożyskowanie wału ślimakowego zapewnia maksymalną promieniową dokładność obrotu. Duży otwór w wale drążonym pomaga w prowadzeniu kabli, a dzięki regulowanemu pierścieniowi pozycjonującemu punkt odniesienia obrotu można ustawić zgodnie z wymaganiami w stosunku do zamontowanego elementu.

Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, podkreśla: - W przemyśle najważniejsza jest precyzja, która może zadecydować o sukcesie lub porażce procesu. Nasza rozszerzona gama wszechstronnych systemów pozycjonowania jest łatwa w użyciu, ogranicza czas i nakład prac podczas instalacji, a jednocześnie zapewnia większą precyzję komponentów, oferując dodatkowe zalety w postaci cyfrowego systemu sterowania.

Do wyboru dostępnych jest 18 wersji w rozmiarze 8 o przełożeniu 40:1 i rozmiarze 12 o przełożeniu 55:1 i maksymalnym wyjściowym momencie obrotowym 1,2 Nm lub 3 Nm. Elektryczne stoły obrotowe są dostępne w wersjach z silnikiem lub bez silnika oraz ze sterownikiem lub bez, a wyjścia dla kabli i pozycję jednostki sterującej można określić indywidualnie. W celu zapewnienia większej żywotności obudowę i stół obrotowy wykonano z anodyzowanego aluminium, natomiast wałek drążony ze stali nierdzewnej.

Firma norelem wprowadziła do oferty również elektryczne stoły obrotowe do pozycjonowania przeznaczone do dużych obciążeń, które spełniają najwyższe wymagania dotyczące szybkości i dokładności. W tych konstrukcjach za optymalne ułożyskowanie wału drążonego i płyty obrotowej odpowiada łożysko igiełkowe. Stoły obrotowe o dużej obciążalności są dostępne wyłącznie w rozmiarze 12 z przełożeniami 10:1 i 45:1 i z wyjściowym momentem obrotowym 3 Nm.

Obie rodziny produktów są kompatybilne z silnikiem krokowym Nema 17 i można je łączyć z wszystkimi innymi systemami pozycjonowania tej samej wielkości.

Całą gamę stołów obrotowych wraz z obszerną ofertą standardowych części i komponentów można znaleźć w katalogu firmy norelem THE BIG GREEN BOOK.

Więcej informacji na temat oferty norelem jest dostępnych na stronie www.norelem.pl 


O firmie norelem
norelem to jeden z najważniejszych globalnych producentów i dostawców standardowych elementów maszyn. Firma dostarcza ponad 60,000 standardowych komponentów do budowy maszyn oraz wiele produktów z zakresu automatyzacji produkcji.
Dziewięćdziesiąt osiem procent pozycji jest dostępnych od ręki z magazynu wraz z ofertą pomocy technicznej na miejscu dla oferowanych produktów.

THE BIG GREEN BOOK
Jest to zarówno katalog koncepcji firmy norelem, jak i książka referencyjna. To ostateczny przewodnik z zakresu standardowych komponentów technicznych.

 

Katalog THE BIG GREEN BOOK łączy w jednym miejscu informacje o produktach, specyfikacje i dane techniczne. Powstały przy użyciu logicznej sekwencji numerów artykułów w oparciu o etapy produkcji, zawiera odniesienia do najlepszych praktyk oraz porady i wskazówki.

Przypisy