Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

5 lipca 2022

Ingersoll Rand ogłasza nową sprężarkę MSG® Turbo-Air® NX 1500

0 57

Firma Ingersoll Rand zaprezentowała najnowszą innowację w swojej ofercie maszyn odśrodkowych, nową sprężarkę MSG® Turbo-Air® NX 1500 (NX 1500), zaprojektowaną z myślą o zapewnieniu najniższych całkowitych kosztów posiadania w zakładach poszukujących długotrwałej, łatwej w utrzymaniu i w 100 procentowym rozwiązaniu bezolejowym.

Dla decydentów poszukujących solidnego i energooszczędnego systemu sprężonego powietrza, NX 1500 jest w stanie sprostać wymaganiom zakładów energochłonnych, a jednocześnie znacząco poprawić wyniki finansowe firmy dzięki szeregowi sprawdzonych technologii i funkcji.

Dzięki najnowocześniejszej konstrukcji aerodynamicznej najważniejsze elementy - w tym wloty, wirniki, spirale i dyfuzory - zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoką wydajność i efektywność energetyczną wyższą nawet o 15% w porównaniu z poprzednimi modelami lub innymi bezolejowymi sprężarkami śrubowymi. W przeliczeniu na potencjalne oszczędności oznacza to ponad 30 000 euro rocznie1. Szeroki zakres otwarcia przepustnicy pozwala na uzyskanie znacznej poprawy działania i elastyczności z porównywalnymi modelami NX 1500.

Sprężarka NX 1500 o zakresie przepływu od 20m3/min do 50m3/min jest również dostępna z opcjonalnym zaworem regulacyjnym na wlocie, zaprojektowanym w celu zwiększenia wydajności sprężarki, gdy urządzenie pracuje przy obciążeniu częściowym. Badania wykazały, że dzięki nowej konstrukcji zaworu regulacyjnego wlotu powietrza operatorzy mogą zaoszczędzić nawet 5000 euro rocznie na rachunkach za energię.

Bezolejowe rozwiązanie, jakim jest NX 1500, posiada certyfikat klasy zero zgodnie z normą ISO 8573-1:2010, dzięki czemu użytkownicy mogą mieć pewność, że spełnione zostaną najwyższe standardy czystości powietrza. Dzięki temu operatorzy mają nie tylko większą pewność jakości, ale także - zwłaszcza w środowiskach wrażliwych na produkcję - mogą być pewni, że wszelkie potencjalne zagrożenia związane z zanieczyszczeniem sprężonego powietrza zostały zminimalizowane.

Model NX 1500 został również zaprojektowany tak, aby zapewnić właścicielom bezproblemowe i niskie koszty utrzymania. Instalacja i serwisowanie urządzenia jest procesem prostym i nieskomplikowanym, a jego konstrukcja zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych elementów, takich jak poziomo dzielona przekładnia. W międzyczasie opracowano materiały eksploatacyjne o długiej żywotności, które zapewniają najwyższą wydajność, wydłużając czas między kolejnymi przeglądami.

Dalszy spokój ducha wobec niezawodności sprężarki osiągnięto dzięki inteligentnemu systemowi MAESTROTM. Łatwy w obsłudze interfejs pozwala operatorom monitorować i regulować ciśnienie i przepływ, zapewniając optymalne parametry pracy sprężarki.

Funkcja jest obsługiwana przez podłączoną platformę HelixTM. Pomaga to użytkownikom monitorować inwestycje, zarządzać nimi i poprawiać ich efektywność dzięki danym uzyskiwanym w czasie rzeczywistym. Dostęp do tych informacji można uzyskać za pomocą komputera, smartfona lub tabletu, co pozwala operatorom zachować kontrolę nad działaniami związanymi ze sprężonym powietrzem bez względu na to, gdzie się znajdują.

Claudia Vignelli, menedżer produktu w firmie Ingersoll Rand, wyjaśnia:

- Energia elektryczna stanowi zwykle około 80 procent całkowitych kosztów cyklu życia sprężarki, dlatego tak ważne jest inwestowanie w wysokowydajny, energooszczędny system sprężonego powietrza. Dzięki naszej najnowszej technologii NX 1500 właściciele i operatorzy mogą być pewni, że ich sprężarka jest wytrzymała, wydajna i wolna od zanieczyszczeń. Oprócz naszych standardowych modeli oferujemy również szereg opcjonalnych konfiguracji, które pozwalają spełnić wymagania poszczególnych zakładów. Obejmują one model montowany w pakiecie i zamknięty, zapewniający cichą pracę, oraz zintegrowaną konfigurację odzysku ciepła, umożliwiającą ponowne wykorzystanie energii, która w przeciwnym razie zostałaby utracona.

Ponadto, Vignelli dodaje: - Produkowane w naszym najnowocześniejszym centrum doskonałości w Vignate we Włoszech, urządzenia są również testowane w ostatecznej, w pełni zapakowanej konfiguracji, czego nie oferuje większość producentów. Daje to gwarancję, że sprężarka będzie działać zgodnie z oczekiwaniami, co daje użytkownikowi pewność i spokój w związku z nową inwestycją. Ponad 40 000 urządzeń zainstalowanych na całym świecie sprawia, że jesteśmy dumni z naszej reputacji lidera w dziedzinie technologii sprężarek odśrodkowych. Wprowadzenie na rynek sprężarki NX 1500 jest kolejnym krokiem w dostarczaniu wysokiej jakości i niezawodnego sprężonego powietrza dla przedsiębiorstw.

Przypisy