Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

25 maja 2022

Interroll przedstawia nową platformę przenośnikową plug-and-play do zautomatyzowanych środowisk produkcyjnych

0 80

Wprowadzając na rynek nową platformę przenośnikową LCP (Light Conveyor Platform), firma Interroll rozszerza ofertę o system przepływu materiałów, pozwalający znacznie
zwiększyć wydajność procesów produkcyjnych. Zaprojektowany jako system modułowy typu plug-and-play, LCP umożliwia integratorom systemów bardzo łatwe implementowanie skalowalnych sekcji przenośnika taśmowego, pozwalając spełnić specyficzne wymogi klientów w zakresie automatyzacji przepływu materiałów. Wysoką jakość i dostępność tego rozwiązania gwarantuje m.in. zastosowanie rozwiązań technicznych, które sprawdziły się już setki tysięcy razy u użytkowników na całym świecie.

Wydajne podawanie i odprowadzanie materiału odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu dużego potencjału produkcyjnego stanowisk montażowych i pakujących. Jednocześnie, szybko zmieniające się środowiska procesowe w wielu branżach wymagają elastycznych przenośników, które można łatwo dostosować do nowych wymagań. To właśnie zapewnia integratorom systemów i inżynierom instalacji nowe rozwiązanie firmy Interroll z zakresu przepływu materiałów. Odpowiednie przenośniki taśmowe oparte na LCP można łatwo zbudować z fabrycznie zmontowanych i wstępnie zdefiniowanych modułów bez żadnego wysiłku inżynierskiego. Można je też szybko i bezpiecznie uruchomić za pomocą autonomicznego systemu sterowania maszyną, opcjonalnie bez dodatkowego sterownika PLC. W zależności od wymagań klienta i
aplikacji, możliwa jest również współpraca z zewnętrznym sterownikiem PLC z programowaniem specyficznym dla użytkownika.

System LCP firmy Interroll jest przeznaczony do transportu mniejszych towarów, a także pudełek lub toreb foliowych o masie do 50 kg. Przenośniki, które mogą również obsługiwać wzniesienia lub spadki, są napędzane przez małogabarytowe i energooszczędne elektrobębny o sprawności przekraczającej 85%, dzięki czemu zużycie i koszty energii są bardzo małe. W pełni modułowy system można bardzo łatwo i wygodnie zaplanować na monitorze komputera przy użyciu popularnego narzędzia Layouter firmy Interroll, co znacznie skraca czas realizacji projektu i nakład pracy integratorów systemów. Ponadto, predefiniowane rozmiary modułów o różnych długościach i szerokościach stwarzają najlepsze warunki do szybkiej produkcji i zapewniają krótkie terminy dostaw.

Podczas opracowywania nowej platformy, dużą uwagę zwrócono również na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i przyjemnego środowiska pracy. LCP został gruntownie przetestowany przed wprowadzeniem na rynek, poddany ekstremalnym testom wytrzymałościowym i obciążeniowym oraz opracowany zgodnie ze standardami DMFA (Design for Manufacture and Assembly). Umożliwia wyłączenie awaryjne za pomocą przycisku, zapewnia zgodność z odpowiednimi regulacjami z zakresu bezpieczeństwa i charakteryzuje się cichą pracą.

LCP jest produkowany w zakładach Interroll w Hvidovre w Danii. Jest już dostępny na terenie Europy, a wkrótce również ma się też pojawić na rynku azjatyckim i w obu Amerykach.

 

Przypisy