Interroll przedstawia nowe rozwiązania do transportu materiałów dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego

Aktualności

Wprowadzając na rynek nowe technologie platform, spełniających wysokie wymagania higieniczne, firma Interroll rozszerza swoją ofertę systemów przenośnikowych, pozwalających zapewnić optymalny okres przydatności do spożycia żywności w handlu detalicznym. W ramach nowej platformy MHP (Modular Hygienic Platform), dostępne są teraz elastyczne, modułowe rozwiązania oparte na zasadach higienicznego projektowania. Nowe rozwiązania bazują na produktach, które zostały wypróbowane i przetestowane wcześniej miliony razy. Do innowacji w tym obszarze należy SHC (Special Hygienic Conveyor) oraz UHT (Ultra Hygienic Transfer).

Innowacyjna platforma SHC opiera się na konstrukcji ze stali nierdzewnej i charakteryzuje się m.in. zredukowaną liczbą otworów, brakiem podcięć i spadków oraz zaokrąglonymi prowadnicami, ułatwiającymi swobodne spływanie płynów czyszczących. Platforma SHC obejmuje przenośniki rolkowe i taśmowe, których wszystkie elementy (tj. moduły elektryczne, takie jak RollerDrive i odpowiadające im elementy sterujące, takie jak IP 55 MultiControl) charakteryzują się stopniem ochrony co najmniej IP 55 i są odporne na rozbryzgi wody. Pozwala to na przeprowadzanie prostych procesów czyszczenia, a na przenośniku nie pozostają żadne resztki cieczy, które mogłyby prowadzić do pogorszenia funkcjonalności lub właściwości higienicznych.

REKLAMA

- Wprowadzając przenośnik SHC (Special Hygienic Conveyor), po raz kolejny potwierdzamy odpowiedzialność, która spada na nas, jako lidera technologii z branży transportu materiałów. Dzięki temu, konsekwentnie rozwijamy strategię platformową całej naszej grupy - powiedział dr. Stephan Kronholz, odpowiedzialny za nowe rozwiązania platform higienicznych w Interroll. Modułowość platformy, która jak zawsze może być elastycznie montowana i rozbudowywana z wykorzystaniem wypróbowanych i przetestowanych produktów — analogicznie do konstrukcji z klocków LEGO — pozwala integratorom systemów na obsługę zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych zadań z zakresu automatycznego przenoszenia zapakowanej żywności lub innych produktów o podwyższonych wymogach higienicznych.

Zakres zastosowań SHC obejmuje również autonomiczne przenośniki, pracujące bez sterownika PLC w cyfrowych środowiskach sieciowych Industry 4.0. Ponadto, nowy przenośnik umożliwia precyzyjne pozycjonowanie transportowanych towarów — co jest ważną cechą, ułatwiającą np. integrowanie maszyn etykietujących w systemach automatycznego transportu towarów, bez konieczności stosowania skomplikowanych systemów czujników.

Zoptymalizowany okres trwałości przy produkcji i dystrybucji żywności

Jako globalny lider technologiczny, firma Interroll od wielu lat bierze odpowiedzialność za poprawę bezpieczeństwa żywności i jej dostaw na całym świecie. Na przykład, nowoczesne i małogabarytowe elektrobębny firmy, spełniające najbardziej rygorystyczne wymogi higieniczne, są używane przez czołowe firmy z branży na całym świecie. Gwarantują, że zautomatyzowane systemy przepływu materiałów nie tylko działają wyjątkowo wydajnie i energooszczędnie, ale też spełniają najostrzejsze kryteria higieniczne, np. narzucane przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), Unię Europejską i grupę EHEDG (European Hygienic Engineering and Design Group).

Na przykład, przenośnik SHC (Special Hygienic Conveyor) daje korzyści oferowane przez popularną na całym świecie platformę MCP (Modular Conveyor Platform) integratorom systemów i użytkownikom, którzy muszą spełniać wysokie standardy higieniczne. Dzięki temu w procesach przetwórstwa spożywczego można wdrożyć wydajne systemy beznaporowego przepływu materiałów, stosowane dotąd tylko w nowoczesnych centrach przesyłek lub innych obiektach dystrybucyjnych. Koncepcja napędu zdecentralizowanego pozwala zaoszczędzić do 50 procent energii podczas samej pracy start-stop w porównaniu z rozwiązaniami z napędem scentralizowanym, działających w trybie ciągłym. Jednocześnie, zapewnia to znacznie mniejszy poziom hałasu akustycznego i redukuje zużycie komponentów mechanicznych podczas transportu standardowych skrzynek E2, co zmniejsza obawy związane z higieną w przemyśle spożywczym.

Platforma MHP (Modular Hygienic Platform) powstaje w nowym zakładzie produkcyjnym w Baal w Niemczech, niedaleko Düsseldorfu. Obecnie w Baal pracuje około 240 pracowników. Najpóźniej do 2025 r. planowane jest zwiększenie liczby miejsc pracy o około 60 w wyniku rozbudowy zarówno zakładu, jak i asortymentu produktów dla klientów z branży spożywczej i farmaceutycznej.

Interroll na targach IFFA

W dniach 14-19 maja 2022 firma Interroll będzie obecna na targach IFFA we Frankfurcie nad Menem w hali 9 (stoisko D75). Bezpłatne bilety można zamówić pod adresem: https://info.interroll.com/de-de/iffa-2022-registration.

Przypisy