Kennametal wprowadza system FIX8 do toczenia ciężkiego z ośmioma krawędziami na płytkę

Nowy system zapewnia największą możliwą szybkość usuwania metalu w operacjach toczenia przy najniższym koszcie na krawędź skrawającą

Aktualności

Firma Kennametal wprowadziła na rynek system toczenia ciężkiego FIX8, zapewniający największą szybkość usuwania metalu w stali, stali nierdzewnej i żeliwie. Dzięki ośmiu krawędziom skrawającym na płytkę, system ten zwiększa wydajność toczenia, zapewniając najniższy koszt na krawędź przy jednoczesnym zmniejszeniu siły skrawania nawet o 15%.

FIX8 zawiera osiem krawędzi skrawających na płytkę, co zapewnia najniższy koszt na krawędź. Konstrukcja styczna pozwala mu wytrzymywać znacznie większe obciążenia niż w przypadku konstrukcji tradycyjnych.

 

REKLAMA

​​

FIX8 jest przeznaczony do szerokiego zakresu zastosowań, w tym toczenia i planowania oraz obróbki powierzchni gładkich, przerywanych i silnie przerywanych. Od średniej głębokości skrawania po obróbkę zgrubną stali, żeliwa i trudnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, FIX8 radzi sobie ze wszystkim. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie ekstremalnych prędkości posuwu nawet do 1,4 mm i głębokości skrawania do 12 mm,

powiedział Matthew Fuerst, kierownik produktu z firmy Kennametal.

Styczna konstrukcja płytki FIX8 zapewnia sztywny system mocowania z bezpiecznym oparciem płytki w gnieździe. Daje to doskonałą stabilność, zapewniającą wytrzymałość na duże siły skrawania i wibracje oraz pozwalającą na uzyskanie optymalnej wydajności. Płytka jest dodatkowo wspierana przez wymienną podkładkę z węglika, chroniącą kieszeń przed odkształceniem i uszkodzeniem.

Uchwyt narzędziowy FIX8 został wyposażony w precyzyjną technologię chłodzenia 3D, zapewniającą dostarczenie wystarczającej ilości chłodziwa dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne. Trzy dysze doprowadzające chłodziwo są skierowane na powierzchnię natarcia, kontrolując temperaturę oraz wspomagając formowanie i spływ wióra. Otwory wylotowe chłodziwa w dwóch różnych miejscach są skierowane na powierzchnię boczną płytki, kontrolując ciepło w strefie skrawania i wydłużając żywotność narzędzia.
 

Rodzaje oprawek narzędziowych FIX8 z precyzyjną technologią podawania chłodziwa 3D. Chłodziwo jest dostarczane w wystarczającej ilości dokładnie tam, gdzie jest potrzebne.


FIX8 zapewnia doskonałą kontrolę wióra w operacjach toczenia ciężkiego, jednocześnie zwiększając trwałość narzędzia. Konstrukcja płytki zmniejsza siły skrawania i zużycie energii, dzięki czemu nadaje się idealnie do każdej tokarki o małej mocy.

O firmie Kennametal
Firma Kennametal Inc., posiadając ponad 80-letnie doświadczenie na pozycji lidera technologicznego, pomaga swoim klientom zwiększyć produktywność dzięki materiałoznawstwu, oprzyrządowaniu i rozwiązaniom zwiększającym odporność na zużycie narzędzi. Klienci z sektora lotniczego, robót ziemnych, energetyki, inżynierii ogólnej i transportu zwracają się do Kennametal o pomoc przy zwiększaniu precyzji i efektywności. Każdego dnia około 8,600 tys. pracowników pomaga klientom z ponad 60 krajów zachować konkurencyjność na rynku. Firma Kennametal wygenerowała prawie 1,8 mld USD przychodów w roku fiskalnym 2021. Dowiedz się więcej na www.kennametal.com. Obserwuj @Kennametal na Twitterze, Instagramie, Facebooku, LinkedIn, i YouTube.

Przypisy