Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

4 maja 2022

NORD rozbudowuje swoją siedzibę w Aurich

0 84

Stale rosnące zapotrzebowanie na komponenty elektroniczne spowodowała konieczność rozbudowy zakładu NORD Electronic DRIVESYSTEMS w Aurich w Dolnej Saksonii. Dzięki tej inwestycji NORD potroi moce produkcyjne w zakresie elektroniki napędowej.

Od początku lat 80-tych firma NORD Electronic DRIVESYSTEMS produkuje komponenty elektroniczne we wschodniofryzyjskim mieście Aurich, w szczególności przetwornice częstotliwości. „Zapotrzebowanie na indywidualnie skonfigurowane urządzenia znacznie wzrosło w ostatnich latach” – wyjaśnił kierownik budowy Gerhard Harms. Dlatego firma zdecydowała się na znaczną rozbudowę zakładu w Aurich.
 

Ogromnie wzrósł popyt zwłaszcza na indywidualnie skonfigurowane komponenty elektroniczne. Zdjęcie: NORD DRIVESYSTEMS.

 
Dwa etapy rozbudowy
Przestrzeń do montażu ma zostać powiększona do 3000 metrów kwadratowych, rozmieszczonych na dwóch kondygnacjach. Planowane jest zwiększenie mocy produkcyjnych ze 140 000 do ponad 400 000 jednostek w końcowej fazie rozbudowy. Pierwszy 50-procentowy wzrost mocy zostanie osiągnięty do drugiego kwartału 2022 r.

Lokalne zaangażowanie
Cała ekspansja w Aurich wymaga nakładów finansowych rzędu 3,2 miliona euro. Ta inwestycja wynika nie tylko z rosnącego znaczenia komponentów elektronicznych dla NORD – podkreślił Gerhard Harms. – Jest to również wyraźne zobowiązanie firmy do rozwoju miasta Aurich.

Przypisy