Powody, dla których warto korzystać z urządzeń drukująco-aplikujących

Aktualności

Urządzenia drukująco-aplikująceznane również jako Print&Apply, to ważne usprawnienie i krok ku niezawodności w procesie drukowania oraz nanoszenia etykiet. Zastosowanie automatu typu Print&Apply na linii produkcyjnej, pozwala znacząco zwiększyć efektywność oraz ograniczyć koszty, co sprawia, że tego typu urządzenia cieszą się rosnącym zainteresowaniem przedsiębiorstw. Co takiego wyróżnia urządzenia drukująco-aplikujące i dlaczego warto z nich korzystać? Okazuje się, że z co najmniej 10 powodów.

  1. Dokładność

Urządzenie przeznaczone do zainstalowania bezpośrednio na linii produkcyjnej musi cechować się powtarzalną precyzją działania. Automat typu Print&Apply bezwzględnie spełnia ten warunek. Tego typu urządzenie na bieżąco drukuje na etykiecie zmienne informacje, takie jak data produkcji czy numer partii, po czym nanosi ją na opakowanie w ściśle określonym miejscu. Dokładność naklejania etykiet wynosi ±0,8 mm, co gwarantuje precyzję na najwyższym poziomie.

  1. Optymalne rozwiązanie dla danej aplikacji

Urządzenie Print&Apply może być przystosowane do nanoszenia etykiet na opakowania różnego typu. Dzięki oferowanej w ten sposób różnorodności możliwych aplikacji, automat typu Print&Apply cechuje się dużą elastycznością zastosowań. Umożliwia aplikację etykiet na opakowaniach jednostkowych i na kartonach zbiorczych, jak również na produktach o zaokrąglonej powierzchni. – wylicza Michał Wąs, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet Print&Apply w firmie Etisoft.

  1. Niezawodność

W odróżnieniu od człowieka pracującego przy taśmie produkcyjnej, maszyna nie ulega znużeniu ani nieoczekiwanym niedyspozycjom. Automat może działać całodobowo przez siedem dni w tygodniu, zapewniając tym samym stabilność i ciągłość obsługiwanych procesów. 

  1. Szybkość

Urządzenie Print&Apply jest w stanie nanosić etykiety na produkty poruszające się z wysokimi prędkościami. Szybkość działania automatu, przy jednoczesnym zachowaniu precyzji aplikacji oraz estetycznego wyglądu naklejonej etykiety, przekłada się na znaczny wzrost wydajności.

  1. Uniwersalność

Moduły drukujące urządzeń Print&Apply wykorzystują technologię druku termotransferowego, który umożliwia drukowanie na różnych rodzajach materiałów, z których wykonane są etykiety w sposób gwarantujący trwałość druku. – Ponadto moduły drukujące są przystosowane do drukowania różnych rodzajów formatów etykiet, w tym etykiet zawierających teksty, numeratory, kody kreskowe, kody 2D oraz kodowanie znaczników RFID. Tak szeroki zakres możliwości druku zapewnia istotną uniwersalność urządzenia. – zauważa ekspert z Etisoft.

  1. Integracja sprzętu

Urządzenia drukująco-aplikujące są projektowane w sposób umożliwiający integrację z innymi urządzeniami i z systemami biorącymi udział w procesie produkcji. Jeden z przykładów takiej integracji może stanowić funkcjonalność umożliwiająca bezpośrednie drukowanie etykiet generowanych w formacie PDF przez system ERP.

  1. Większa wydajność

Dzięki szybkości działania a jednocześnie zachowaniu precyzji, urządzenia typu Print&Apply pozwalają na uzyskanie zwiększonej wydajności, która w tym przypadku oznacza aplikację do 100 etykiet na minutę.

  1. Niższe koszty

Automatyzacja umożliwia optymalne gospodarowanie zasobami ludzkimi i ograniczenie nakładów finansowych związanych z zatrudnieniem pracowników.

  1. Bezpieczeństwo pracy

Warto zauważyć, że urządzenie drukująco-aplikujące może działać w strefach niedostępnych dla operatora ze względu na obowiązujące przepisy BHP. W szczególności dotyczy to obszarów pracy robotów, przenośników i suwnic, gdzie pracownicy nie mogą przebywać z uwagi na potencjalnie grożące im niebezpieczeństwo.

  1. Przyjazna obsługa

Z myślą o przyjaznej obsłudze, moduł drukujący w urządzeniu typu Print&Apply wyposażono w kolorowy dotykowy panel sterujący, który cechuje duża intuicyjność. Panel sterujący pozwala na łatwe konfigurowanie parametrów etykiet oraz na szybką diagnostykę ewentualnych błędów w celu ich wyeliminowania.

Nie sposób przecenić korzyści wynikających z wdrożenia urządzeń drukująco-aplikujących na linii montażowej. Jednak przed sfinalizowaniem jakichkolwiek zakupów warto zasięgnąć opinii eksperta, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania, dopasowanego do konkretnych potrzeb oraz zapewni pełną obsługę posprzedażową, od montażu po naprawę, dla maksymalnej wygody użytkowników urządzeń. 

Przypisy