Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

15 listopada 2016

Termografia i kompleksowe monitorowanie procesów formowania na gorąco w przemyśle motoryzacyjnym

0 66
Niemiecka firma Selmatec Systems przy współpracy z Fluke Process Instruments opracowała zestaw systemów kontroli jakości do procesów formowania na gorąco.

Jej portfolio obejmuje systemy do kontroli procesów bezpośrednich, pośrednich i realizowanych w technologii PCH (pressure controlled hardening). Dostępne są rozwiązania dla różnych faz procesów: wykrywania podwójnych półfabrykatów, kontroli położenia półfabrykatów przed i po nagrzewaniu oraz znajdujących się w prasie, monitorowania temperatury półfabrykatów przed i po fazie formowania oraz monitorowania temperatury rolek popychaczy. Oprócz sensorów wizyjnych w systemach tych wykorzystywane są pirometry Raytek MI3 i skanery Raytek MP150 produkowane przez Fluke Process Instruments.

Skanery umożliwiają monitorowanie półfabrykatów przesuwających się na linii technologicznej oraz obrobionych detali. Skanując z częstotliwością 150 Hz, generują one obrazy termiczne pozwalające ocenić jednorodność rozkładu temperatury, integralność półfabrykatów (różnice grubości, zachodzenie na siebie materiału), parametry pieca, zużycie matrycy i wydajność cyklu chłodzenia. Wykrywane są nawet naj...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy