Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Nowości produktowe

26 kwietnia 2021

Trzpienie rozprężne zapewniają bezpieczeństwo podczas procesów obróbki

12

Trzpienie rozprężne norelem zaprojektowane do utrzymywania obrabianych przedmiotów w dokładnie ustalonej, zablokowanej pozycji, zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom podczas operacji toczenia, frezowania, polerowania, wycinania zębów oraz pomiarów przedmiotów obrabianych.
 

Trzpienie są dokręcane za pomocą nakrętki lub śruby zaciskowej, a ponieważ średnica kołnierza zaciskowego jest zawsze współśrodkowa w stosunku do średnicy zacisku, gwarantuje to wysoki poziom precyzji we wszystkich zastosowaniach.

- Oferta trzpieni rozprężnych norelem pozwala inżynierom zabezpieczyć na miejscu elementy obrabiane, aby bezpiecznie i szybko móc dokończyć obróbkę toczonych części. Ustalenie pewnej pozycji elementów i detali ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia obrażeń w miejscu pracy - utrzymywanie części maszyny na miejscu zapewnia również wyższą dokładność i precyzję podczas obróbki - podkreślił Marcus Schneck, CEO firmy norelem.

Asortyment trzpieni norelem z zaciskami bocznymi jest szczególnie przydatny w procesach obróbki wtórnej i przeróbki elementów toczonych i frezowanych z otworami nieprzelotowymi. Trzpienie te zostały wykonane ze stali miękkiej ze względu na jej optymalne właściwości w zakresie spawalności i skrawalności, co zapewnia inżynierom elastyczność pod kątem przekształcania elementów.

Oferowana seria obejmuje trzpienie zarówno do wiercenia otworów przelotowych, jak i nieprzelotowych z mocowaniem bocznym, w 11 różnych rozmiarach od 4,1 mm do 175 mm. W zależności od rozmiaru i modelu trzpienie norelem mogą osiągać wartość siły dokręcania do 44,5 kN. Ponieważ prawie każdy przedmiot obrabiany posiada wywiercony otwór, wyposażenie mocujące może być łatwo i powszechnie używane w wielu branżach i zastosowaniach.

Wszystkie komponenty można znaleźć w docenianym na całym świecie katalogu firmy norelem - THE BIG GREEN BOOK. Arkusze danych i rysunki CAD są dostępne online i można je zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym norelem.

Więcej informacji o ofercie firmy norelem znajduje się na stronie www.norelem.pl.

źródło: norelem 

Przypisy