Autor: Dassault Systemes

Międzynarodowe przedsiębiorstwo z siedzibą we Francji, specjalizujące się w oprogramowaniu do projektowania i wizualizacji 3D oraz do zarządzania cyklem życia produktów.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Platforma 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes pozwala firmie Faurecia na optymalizację procesów logistycznych wykorzystujących wózki samojezdne AGV

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) ogłosiła, że należąca do Grupy Forvia, jednego z największych na świecie dostawców z branży motoryzacyjnej, firma Faurecia rozszerzyła zastosowanie platformy 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes o symulację procesów logistycznych wykorzystujących wózki samojezdne AGV. Faurecia stara się sprostać rosnącej złożoności środowiska produkcyjnego w branży motoryzacyjnej, usprawniając procesy logistyczne, zwiększając efektywność, redukując koszty oraz dostarczając klientom produkty na czas w bardziej zrównoważony sposób.

Czytaj więcej

Badanie PMR. Firmom w Polsce brakuje zaawansowanych systemów, aby w pełni wykorzystać możliwości cyfrowej integracji

Integracja cyfrowa usprawnia procesy i zwiększa konkurencyjność firm na rynku. Pozwala na szybszy przepływ informacji, sprawniejsze zarządzanie, lepszą integrację procesów biznesowych, trafniejsze prognozy i bardziej skuteczne reagowanie na potrzeby rynku. W badaniu "Transformacja organizacyjna przedsiębiorstw przemysłowych w Polsce"[1] zrealizowanym na zlecenie Dassault Systèmes, firma analityczna PMR przeanalizowała stopień integracji technologii cyfrowych w takich obszarach jak projektowanie cyfrowe, praca równoległa, mass customization, współpraca z podwykonawcami i inne, które składają się na zagadnienie integracji cyfrowej przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej

Program "Living Heritage" firmy Dassault Systèmes odtwarza sześć historycznych obiektów w wirtualnym świecie

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) ogłosiła kolejną odsłonę kampanii “The Only Progress is Human”, skoncentrowaną na tematach dziedzictwa i przyszłości. "Living Heritage" to program dla studentów, który umożliwia obecnym i przyszłym pokoleniom poznanie sześciu obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO w formie, w jakiej mogły one istnieć w przeszłości, jednocześnie pielęgnując umiejętności wprowadzania innowacji dla bardziej zrównoważonego świata.

Czytaj więcej

Dassault Systèmes na targach HANNOVER MESSE 2022: immersyjne doświadczenie cyfrowej fabryki oraz prezentacja wodorowego ogniwa paliwowego jako przykłady zrównoważonego rozwoju biznesu

Tematami przewodnimi tegorocznych targów HANNOVER MESSE były digitalizacja i zrównoważony rozwój. Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) zademonstrowała, jak platforma 3DEXPERIENCE wspiera wdrażanie zrównoważonych projektów od fazy koncepcyjnej po długoterminowe zadania związane z konserwacją. Prezentacje odbywały się zarówno na stanowisku firmy, jak i w ramach odbywającego się równolegle wydarzenia Manufacturing in the Age of Experience (ang. produkcja w dobie wrażeń użytkowych), co pozwoliło odwiedzającym poznać nie tylko sposoby radzenia sobie z wyzwaniami, ale także wdrażania podejścia platformowego w kontekście zrównoważonych innowacji sprzyjających współpracy.

Czytaj więcej

Wśród firm przemysłowych w Polsce wzrasta potrzeba transformacji organizacyjnej – badanie PMR, przeprowadzone na zlecenie Dassault Systèmes

Aby wypracować przewagę konkurencyjną i elastycznie reagować na zmienne warunki rynkowe, firmy powinny odpowiednio zaplanować swoją transformację organizacyjną – pokazuje badanie  przeprowadzone przez PMR na zlecenie Dassault Systèmes. Badanie, zatytułowane "Transformacja organizacyjna przedsiębiorstw przemysłowych w Polsce”, przeprowadzono w Q1&Q2 2022 roku na próbie 100 średnich i dużych firm produkcyjnych z sektorów: Transport i mobilność, Urządzenia przemysłowe, Lotnictwo oraz Home & Lifestyle.

Czytaj więcej

Hopium wykorzystuje platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes do prac nad projektem napędzanego wodorem pojazdu klasy premium

Dassault Systèmes ogłosiło, że francuska firma Hopium wykorzystuje platformę 3DEXPERIENCE w chmurze podczas procesów projektowania i rozwoju pierwszych prototypów napędzanego wodorem pojazdu klasy premium o nazwie Hopium Machina.

Czytaj więcej

TRANSFORMACJA ORGANIZACYJNA PRZEDSIĘBIORSTW PRZEMYSŁOWYCH W POLSCE

Prezentacja wyników badania przeprowadzonego przez firmę analityczną PMR na zlecenie Dassault Systèmes

Szanowni Państwo,
w imieniu Dassault Systèmes mam przyjemność zaprosić Państwa na briefing prasowy, podczas którego, wspólnie z firmą analityczną PMR, zaprezentujemy wyniki badania dotyczącego transformacji organizacyjnej przedsiębiorstw przemysłowych w Polsce. Badanie przeprowadzono w Q2 2022 roku na próbie 100 średnich i dużych firm produkcyjnych w Polsce z sektorów: Transport i mobilność, Urządzenia przemysłowe, Lotnictwo oraz Home & Lifestyle.

Czytaj więcej

Dassault Systèmes zaprezentuje technologię wirtualnych bliźniaków

Dassault Systèmes na tegorocznych targach HANNOVER MESSE, odbywających się w dniach 30 maja – 2 czerwca, na stanowisku C34 w Hali 4 zaprezentuje, w jaki sposób wirtualne światy stworzone na platformie 3DEXPERIENCE pomagają przyspieszyć zrównoważone innowacje oraz wspierają elastyczną produkcję i imperatyw biznesowy, jakim jest tworzenie wartości jutra.

Czytaj więcej

Polski Dzień Długu Ekologicznego przypadł już na 2 maja 2022 r.

Gdyby wszyscy ludzie żyli tak jak mieszkańcy Polski, wszystkie zasoby naturalne, które Ziemia jest w stanie zregenerować w ciągu jednego roku, zostałyby zużyte na rok 2022 już 2 maja. Od tego dnia, Polskiego Dnia Długu Ekologicznego, zużycie zasobów naturalnych odbywa się kosztem Ziemi. Po krótkotrwałym wyhamowaniu w ubiegłym roku, termin ten znów przyspiesza do poziomu sprzed pandemii.

Czytaj więcej