Program "Living Heritage" firmy Dassault Systèmes odtwarza sześć historycznych obiektów w wirtualnym świecie

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) ogłosiła kolejną odsłonę kampanii “The Only Progress is Human”, skoncentrowaną na tematach dziedzictwa i przyszłości. "Living Heritage" to program dla studentów, który umożliwia obecnym i przyszłym pokoleniom poznanie sześciu obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO w formie, w jakiej mogły one istnieć w przeszłości, jednocześnie pielęgnując umiejętności wprowadzania innowacji dla bardziej zrównoważonego świata.

W projekcie "Living heritage" 32 studentów w sześciu zespołach z Niemiec, Indii, Japonii, Meksyku, Holandii i USA wykorzystało platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes, aby wirtualnie odtworzyć Koloseum, Wiszące Ogrody Babilonu, Świątynię Słońca w Konark, Pompeje, Porta Nigra i Zamek Shuri. Zespoły były prowadzone przez mentorów z Dassault Systèmes i wspierane przez program 3DEXPERIENCE Edu, który za pomocą rozwiązań Dassault Systèmes każdego roku pomaga siedmiu milionom studentów rozwijać pożądane w przemyśle umiejętności. Studenci szybko zaadaptowali te same zintegrowane aplikacje do modelowania, symulacji, zbierania informacji i współpracy, które są używane przez branżę przemysłową na całym świecie i stworzyli zgodne z nauką, oparte o dane wirtualne bliźniaki miejsc, które otwierają nowe możliwości zrozumienia ich struktury. 

REKLAMA

​​

Wirtualne bliźniaki reprezentują zarówno to, co widoczne, jak i niewidoczne, umożliwiając wgląd w projekt każdej konstrukcji. Pozwalają zobaczyć to, co zostało częściowo lub całkowicie utracone lub uszkodzone z biegiem czasu, oraz zrozumieć, w jaki sposób projekt wpłynął na historię i jak może wpłynąć na przyszłe projekty. Uczniowie, wyposażeni w nową wiedzę techniczną i know-how zdobyte w ramach programu, mogą wykorzystać swoje umiejętności po wejściu na rynek pracy, a wirtualne bliźniaki mogą być wykorzystywane przez innych do nauczania, studiowania i samodoskonalenia. 

- Dassault Systèmes jest firmą bazującą na osiągnięciach naukowych i konsekwentnie realizującą wytyczone cele. Od 40 lat jesteśmy katalizatorem ludzkiego postępu.  Nasza pasja i kreatywność pozwoliły światu wirtualnemu ulepszyć i rozszerzyć możliwości świata rzeczywistego, budując mosty między pokoleniami - powiedziała Victoire de Margerie, Vice President, Corporate Equity, Marketing & Communications, Dassault Systèmes.

- „Living Heritage" to celebracja tego wspólnego dziedzictwa. Zaprasza nas do zbadania, w jaki sposób dzisiejsze rozwiązania mogą umożliwić lepsze zrozumienie przeszłości - otwierając możliwości uczenia się i pomagając następnym pokoleniom wytyczać drogę do lepszej przyszłości. Od czterech dekad jesteśmy silnym partnerem środowisk akademickich. Zawsze zadziwia nas kreatywność studentów, którzy korzystają z naszej platformy 3DEXPERIENCE - dodała Victoire de Margerie. 

Zespoły zaprezentują swoje projekty w ramach "Living Heritage" w dniach 25-26 czerwca br. w Cité de la Réussite w Paryżu. Projekty można również obejrzeć na stronie internetowej Dassault Systèmes

Zapoczątkowany w 2020 roku program "The Only Progress is Human" obejmuje serię "aktów" mających na celu zwiększenie świadomości wyzwań społecznych i środowiskowych oraz zainspirowanie do wykorzystania wirtualnych światów w celu stymulowania zrównoważonych innowacji.  Oprócz "Living Heritage", akty te obejmują także "Virtual Harmony" - wyjątkowe doświadczenie muzyczno-wizualne demonstrujące, jak światy wirtualne mogą zmienić sposób, w jaki przeżywamy emocje, oraz "Water for Life" - zestaw inicjatyw mających pomóc przemysłowi w zrównoważonej konsumpcji i ochronie najcenniejszego zasobu na świecie. 

Przypisy