Autor: MEWA

      

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Oszczędzanie wody także może przynosić zyski

Optymalizacja procesów i maksymalne oszczędzanie dostępnych zasobów naturalnych oznacza to nie tylko lepszą, praktyczną realizację zasady zrównoważonego rozwoju, ale także większą efektywność ekonomiczną. Zyskuje na tym nie tylko dostawca, ale także klienci i środowisko.Optymalizacja procesów i maksymalne oszczędzanie dostępnych zasobów naturalnych oznacza to nie tylko lepszą, praktyczną realizację zasady zrównoważonego rozwoju, ale także większą efektywność ekonomiczną. Zyskuje na tym nie tylko dostawca, ale także klienci i środowisko.

Czytaj więcej

Jak zminimalizować ryzyko poślizgu w zakładach?

Produkty, których używamy na co dzień - chociaż w coraz większym stopniu sterowane przez roboty i komputery - są nadal w większości wykonane przez maszyny, których elementy obracają się, poruszają się i wykonują pracę mechaniczną.  W związku z tym muszą one być smarowane, aby zmniejszyć tarcie: oleje, smary i inne środki smarne są po prostu częścią tych procesów.  Mogą się przy tym pojawić niekiedy nieszczelności i różne ciecze mogą skapywać na posadzkę. To może być niebezpieczne dla pracowników - stwarza ryzyko poślizgu.

Czytaj więcej

Jak ekologicznie i bez problemów korzystać z tekstyliów przemysłowych nie kupując ich

Współdzielenie produktów czy usług – to jeden z elementów, bez którego nie sposób już sobie wyobrazić naszej codzienności. Istnieje wiele czynników, które sprawiły, że trend ten w ostatnich latach gwałtownie się rozwinął. Zmiany klimatyczne, postępująca cyfryzacja i ekonomiczne konsekwencje pandemii koronawirusa skłaniają ludzi do tego, by konsumpcja była bardziej zrównoważona. Dzisiaj działania oparte na gospodarce współdzielenia obecne są niemal we wszystkich dziedzinach i dotyczą samochodów, skuterów, rowerów, mieszkań, pracy, biur, a to tylko niektóre z przykładów.

Czytaj więcej

Mewa

Czytaj więcej

Sprawdzone bezpieczeństwo i funkcjonalność odzieży ochronnej

Odzież ochronna i środki ochrony indywidualnej (ŚOI) stosowane są niemal we wszystkich obszarach przemysłu i rzemiosła. Noszenie odzieży ochronnej przez pracowników jest obowiązkowe, o ile wynika to z oceny ryzyka na danym stanowisku pracy. W wielu przypadkach jest to konieczne. Co jednak należy przy tym uwzględnić? Jaką rolę w akceptacji odzieży ochronnej przez pracowników odgrywa komfort noszenia i jej krój? Dlaczego konserwację odzieży ochronnej warto zlecić profesjonalnemu usługodawcy specjalizującemu się w tekstyliach przemysłowych?

Czytaj więcej

Odzież ochronna. Kontrola bezpieczeństwa i higieny

By mogła skutecznie pełnić swoją rolę, odzież ochronna musi przede wszystkim spełniać wymogi w zakresie bezpieczeństwa specyficzne dla danego stanowiska pracy. Musi ona być bezpieczna przez cały czas, również po praniu, a więc powinna być prana, czyszczona i naprawiana fachowo w taki sposób, by zachowała swoje funkcje ochronne. Istotne jest również, by proces prania gwarantował utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny – to ważne, szczególnie teraz, w czasach pandemii koronawirusa.

Czytaj więcej