Autor: Robert Lubandy

Absolwent Politechniki Śląskiej i Akademii Leona Koźmińskiego. Od prawie 24 lat związany zawodowo z logistyką. Jako dyrektor logistyki w zakładzie produkcyjnym branży metalowej odpowiadał za logistykę magazyno- wą i nadzór nad produkcją. Potem był dyrektorem ds. sprzedaży rozwiązań automatyzacji magazynowej w Europie Wschodniej. W ciągu prawie sześciu lat zaprojektował ponad 200 magazynów i rozwiązań automatyzacji magazynowej w branżach FMCG, części zamiennych, lekarstw i produkcyjnej. Od 2008 r. działa samodzielnie z własną firmą na rynku usług konsultingowych w krajach Europy Wschodniej. Projektowanie i symulacje wspomagane komputerowo oraz projekty, w których bezpośrednio zarządzał dużymi zespołami pracowników, dają mu obszerną wiedzę praktyczną o logistyce. W 2012 i w 2021 r. laureat nagrody CONSTANTINUS AWARD przyznawanej przez Austriacką Izbę Gospodarczą za zajęcie pierwszego miejsca w ka- tegorii Międzynarodowego Projektu Doradczego.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przygotowanie magazynów przyprodukcyjnych i systemów intralogistyki do zaopatrywania produkcji

Planowanie magazynów przyprodukcyjnych od planowania zwykłego magazynu różni się przede wszystkim uwzględnieniem operatywności zapasu, czyli dostępności zasobu magazynowego tak, aby wystarczał on na założony czas potrzebny do utrzymania ciągłości produkcji.

Czytaj więcej

Wirtualna rzeczywistość w planowaniu systemów produkcyjno-magazynowych

Już w samym tytule zawarta jest sprzeczność, którą spróbujemy wyjaśnić, gdyż tłumaczenie terminu z języka angielskiego virtual reality (VR)1 wprowadza oczekujących na rezultaty takiego planowania w stan nie do końca zaspokojonych oczekiwań. Termin ten, przejęty z obszaru gier, gdzie w baśniowym świecie rzeczywistość gracza miesza się z jego uczuciem rzeczywistości, nie przystaje do wyobrażenia inżynierów i praktyków zajmujących się planowaniem przestrzeni magazynowych.

Czytaj więcej