Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

24 listopada 2016

4,2 mln USD oszczędności w kopalni dzięki smarom przemysłowym ExxonMobil

0 149
Zastosowanie wysokiej jakości smaru syntetycznego Mobilith SHC 220 poprawiło wydajność pracy kopalni w Brazylii.

Oszczędności w okresie ponad 4 lat wynikające z wprowadzenia nowego smaru są szacowane na 4,2 mln dolarów*. Zaawansowane technologicznie smary przemysłowe należą do kompleksowej oferty środków smarnych firmy ExxonMobil. Pomagają w optymalizacji produktywności i wydajności kopalń, dając im wyraźnie większe korzyści niż smary konwencjonalne.

Kopalnia posiada 19000 otwartych wagonów, wyposażonych w 152 000 łożysk tocznych. Każdego dnia wagony transportują średnio 465 tys. ton rudy żelaza, a łożyska często są narażone na pracę w wysokich temperaturach rzędu 90ºC. Tak wymagające warunki mogą powodować spadek lepkości środka smarnego i wycieki z zespołu łożyskowego, co prowadzi do przedwczesnego zużycia.

Po wprowadzeniu syntetycznego smaru Mobilith SHC 220 nastąpił spadek temperatury pracy łożysk z 90ºC do 70ºC. Co więcej, wysoki indeks lepkość środka smarnego pomógł zmniejszyć zużycie sprzętu i ograniczyć korozję. W rezultacie kopalnia mogła w bezpieczny sposób wydłużyć żywotność łożysk o 43% i bardzo wyraźnie ograniczyć konieczność wymiany części, a co za tym idzie również zmniejszyć ilość prac serwisowych. Według szacunków kopalni, wprowadzone zmiany przyniosły oszczędności szacowane na 4,2 mln USD w okresie czterech lat.

- W trudnych ekonomicznie czasach, małe rzeczy - takie jak zmiana smaru na produkt o wysokiej jakości - mogą przynieść wyraźną korzyść dla produktywności i zyskowności kopalni. Od ponad 50 ...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy