Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

24 września 2015

Advanced Furniture Testing wybiera Emerson ze względu na precyzyjne sterowanie.

0 156
Czołowy specjalista w testowaniu mebli znalazł się w coraz większym gronie firm przemysłowych, korzystających z rozwiązań napędów bezstopniowych firmy Emerson.

Firma Advanced Furniture Testing z miasta Holland w stanie Michigan osiągnęła na rynku pozycję lidera w testowaniu mebli. Wykonuje pełen zestaw rygorystycznych testów i buduje zautomatyzowane maszyny do testowania mebli, które można instalować bezpośrednio w laboratoriach klientów.

Wprawdzie wiele z prób opisanych przez stowarzyszenie producentów mebli Business and Institutional Furniture Manufacturers Association (BIFMA) jest prostych, jednak zdolność do przeprowadzenia testów foteli, szafek i wykończeń przy wysokim poziomie dokładności i powtarzalności wymaga głębokiej wiedzy branżowej i odpowiedniego sprzętu.

Aby sprostać tym wyzwaniom, firma Advanced Furniture Testing opracowała specjalistyczne maszyny testujące, które pozwalają na kontrolę wytrzymałości oparcia, wytrzymałości na upuszczenie, obciążania i odciążania, mebli wielozadaniowych, dwuramienne testy podłokietników oraz ogólne testy cykliczne.

W nowej, wieloosiowej maszynie do testowania krzeseł firma stosuje teraz napędy z serii Control Techniques Unidrive M. Precyzyjną kontrolę i dokładność napędu uznano za czynnik o znaczeniu krytycznym w nowej maszynie, zaprojektowanej do testowania wytrzymałości i sztywności krzeseł.

Maszynę zaprojektowano, aby wykonywała wielokrotne i powtarzalne cykle ciągnięcia za oparcie i naciskania na siedzisko. Ciągnięcie jest realizowane przez silnik, który steruje siłownikiem elektromechanicznym, natomiast nacisk na siedzisko wykonywany jest przez inny elektromechaniczny siłownik, który wywiera nacisk z właściwym obciążeniem. Można wykonać miliony cykli, które naśladują proces siadania, opierania się i odchylania.

Advanced Furniture Testing zapewnia wykonanie każdego testu przy najwyższym poziomie dokładności i powtarzalności. Maszyny firmy wykorzystują czujniki obciążeniowe do „zamknięcia pętli” między maszyną a testowanym...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy