Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

10 czerwca 2020

Automatyzacja oszczędza czas - także przy produkcji jednostkowej

0 154
Producenci szaf sterowniczych, którzy automatyzują procesy planowania, skorzystają na skróceniu czasu projektu i wyższej jakości. Uproszczone mogą zostać również procesy wtórne, takie jak tworzenie dokumentacji. Ale ile tak naprawdę można zaoszczędzić w całym procesie? Firma Hanseatic Power Solutions GmbH (HPS) zautomatyzowała proces projektowania szaf sterowniczych w kilku krokach i właśnie wdrożyła EPLAN Cogineer, tak więc ma najlepsze porównanie "przed i po", pozwalające określić rzeczywistą oszczędność czasu. Wyniki są jasne: samo planowanie elektryczne zajmuje teraz tylko 20% pierwotnego czasu.

HPS produkuje szafy sterownicze dla systemów zasilania awaryjnego w elektrowniach oraz "wysp energetycznych" w szpitalach i na statkach wycieczkowych. Firma projektuje i buduje technologię sterowania dla bardzo wymagającego sektora energetycznego, co widać to po otwarciu przez HPS oddziału w Emiratach Arabskich w 2017 r. Zatrudnieni tam pracownicy realizują zadania w zakresie sprzedaży, planowanie projektów i zadania serwisowe dla klientów z regionu, w tym operatorów elektrowni i rafinerii.

Cel: Maksymalna automatyzacja w inżynierii szaf sterowniczych

Od momentu założenia firmy w 2009 r. dyrektor zarządzający Bernd Mähnss i jego zespół stawiają na maksymalną automatyzację w projektowaniu i produkcji szaf sterowniczych. Dzięki temu nawet złożone projekty, obejmujące od 80 do 100 szaf sterowniczych, były realizowane w ciągu sześciu do ośmiu tygodni, począwszy od otrzymania zamówienia po dostawę i instalację.

Tak krótkie terminy realizacji, pomimo tego, że projekty dotyczą produkcji jednostkowej, były możliwe do zrealizowanie dzięki konsekwentnemu korzystaniu z Platformy EPLAN. EPLAN Pro Panel jest wykorzystywany do planowania przestrzennego szafy. Elementy rozdziału mocy i miedziane szyny zbiorcze są projektowane i realizowane przestrzennie przy wykorzystaniu modułu Copper, a zewnętrzne wiązki kablowe przy wykorzystaniu modułu Routing.

Szybko tworzone schematy

HPS (a tym samym także jego klienci) już od kilku miesięcy korzysta z jeszcze krótszych czasów realizacji zamówień. Gdy firma EPLAN wydała oprogramowanie Cogineer, HPS był jednym z pierwszych klientów, którzy wdrożyli ten moduł. EPLAN Cogineer umożliwia automatyczne tworzenie schematów bez konieczności programowania i bez potrzeby specjalistycznej wiedzy z zakresu konfiguracji i zarządzania wariantami. Aby zacząć korzystać z aplikacji, potrzebna jest tylko podstawowa wied...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy