Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

26 lipca 2022

Chłodne podejście - mały ślad węglowy

0 100

Precyzja wymaga chłodnego podejścia. To dotyczy nie tylko ludzi. Na przykład obrabiarki potrzebują do precyzyjnej obróbki metalu dokładnej regulacji temperatury z chłodzeniem cieczą. Nowe chillery Rittal TopTherm w obudowie systemowej VX25 radzą sobie z tym zadaniem, pozostawiając możliwie najmniejszy ślad węglowy. Działają elastycznie, oszczędzają przestrzeń, są połączone z siecią i łatwe w obsłudze oraz zapewniają maksymalne chłodzenie.

Schładzanie cieczy jest podstawowym warunkiem bezzakłóceniowej pracy w wielu procesach produkcyjnych. W szczególności obrabiarki do obróbki metali muszą mieć możliwość dokładnej regulacji temperatury. Nowe chillery Rittal TopTherm w systemie szaf sterowniczych VX25 radzą sobie z tym, pozostawiając mały ślad węglowy. Natomiast możliwość zwartego i elastycznego szeregowania w VX25 sprawia, że zajmują o 34% mniej powierzchni. Nowa technologia wentylatorów, optymalizacja oprogramowania i ulepszone wymienniki ciepła redukują ślad węglowy nawet o 35 procent. Dzięki technologii Microchannel uzyskują pełną moc przy mniejszej o 55 procent ilości czynnika chłodniczego.

Większa precyzja

Nowe chillery są dostępne w czterech klasach mocy – od 8 do 20 kW. Regulacja temperatury ze standardową histerezą +/- 1K zapewnia wysoką dokładność obr...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy