Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Wiadomości gospodarcze

13 kwietnia 2021

Ciągły wzrost sieci przemysłowych pomimo pandemii

0 104

Każdego roku firma HMS Networks przeprowadza badanie rynku sieci przemysłowych w celu analizy dystrybucji nowo podłączonych węzłów w instalacjach automatyki przemysłowej. Najnowsze badanie prognozuje, że pomimo pandemii koronawirusa rynek sieci przemysłowych wzrośnie o 6% w 2021 r. 

Ethernet przemysłowy nadal wykazuje najwyższy wzrost i obecnie stanowi 65% nowo zainstalowanych węzłów (64% w zeszłym roku), podczas gdy magistrale fieldbus osiągają 28% (30% poprzednio). Udziały rynkowe sieci bezprzewodowych nadal rosną i osiągają obecnie 7%. Standard PROFINET wyprzedza EtherNet / IP na szczycie rankingu sieci, osiągając 18% udziału w rynku w porównaniu z 17% w poprzednim badaniu.

Firma HMS Networks przedstawia coroczną analizę rynku sieci przemysłowych, koncentrując się na nowo zainstalowanych węzłach w fabrycznych systemach automatyki na całym świecie. Jako niezależny dostawca rozwiązań z zakresu przemysłowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (Industrial ICT - Information and Communication Technology), firma HMS ma znaczący wgląd w rynek sieci przemysłowych. Badanie z 2021 r. przedstawia szacunkowe udziały w rynku i stopy wzrostu dla magistral fieldbus, przemysłowych sieci Ethernet i technologii bezprzewodowych.

Wyk.1. Udziały w rynku sieci przemysłowych w 2021 r. według HMS Networks – magistrale fieldbus, Ethernet przemysłowy i sieci bezprzewodowe

Badanie pokazuje, że rynek sieci przemysłowych odzyskuje stabilność, a firma HMS spodziewa się, że rynek w ujęciu całościowym wzrośnie o 6% w 2021 r.

Stały rozwój Ethernetu przemysłowego

Ethernet przemysłowy, rosnąc o 8%, nadal zdobywa udział rynkowe, stanowiąc obecnie 65% światowego rynku nowo zainstalowanych węzłów w instalacjach automatyzacji fabryk (w porównaniu do 64% w zeszłym roku). Standardy EtherNet / IP i PROFINET konkurują o pierwsze mi...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy