Dołącz do czytelników
Brak wyników

Komentarze ekspertów

29 maja 2020

Co czeka pracodawców i pracowników po otwarciu gospodarki?

0 131
Cały kraj od marca w różnym stopniu mierzy się z konsekwencjami zamknięcia gospodarki. Możemy zakładać, że zapowiedziany 3. etap jej odmrażania będzie jednym z ostatnich kroków w stronę przywrócenia pełnego funkcjonowania handlu i przemysłu. Jakie trudności pojawią się w najbliższych tygodniach przed firmami i co same firmy mogą zrobić, by jak najszybciej odzyskać pozycję na rynku?

– Musimy pamiętać, że gospodarka to przede wszystkim ludzie. Konsumenci, którzy decydują, który towar są w stanie zakupić, i pracownicy, którzy go wytwarzają i sprzedają. Ich trudna sytuacja nie skończy się razem z otwarciem gospodarki. Rodzice będą musieli znaleźć pomoc na czas wakacji, które zwykle łączyli ze swoim urlopem. Inni będą potrzebowali pomocy w opiece nad starszymi członkami rodziny, czym dotychczas się zajmowali, co również wpłynie na jakość wykonywanych zadań. Jako pracodawcy musimy być świadomi, że przed wszystkimi jeszcze długie miesiące, zanim sytuacja powróci do normalności – mówi Marek Bernaciak, założyciel firmy AMB Technic, od ponad 25 lat obecnej na polskim rynku.

Według danych udostępnianych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią w Polsce 99,8% wszystkich podmiotów prowadzących działalność. Dla tych firm każda nieprzewidziana niedyspozycja pracownika stanowi poważny problem, szczególnie pod względem logistycznym....

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy