Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

14 października 2015

COPA-DATA na targach BrauBeviale 2015

0 165
Podczas tegorocznego wydarzenia zostanie zaprezentowane jak rodzina produktów zenon wspiera tzw. "inteligentne" browarnictwo.

Po raz kolejny międzynarodowy lider w produkcji ergonomicznego oprogramowania, firma COPA-DATA będzie uczestniczyć w targach BrauBeviale w Norymberdze. Kompleksowa oferta obejmuje połączenie siecią przemysłową wszystkich obszarów produkcyjnych, zarządzanie linią produkcyjną, produkcją wsadową produktów dla wybranych procesów warzenia piwa, monitorowanie wskaźników OEE i optymalizację zużycia energii. Odwiedzający stoisko będą mogli także przetestować technologię Multi-Touch w panelach HMI dla aplikacji przemysłowych i dokonać przeglądu inteligentnej architektury systemu; od momentu pobrania danych przez zenon bezpośrednio ze sterownika aż do zasobów przetrzymywanych w chmurze.

Standard Industry 4.0 oferuje ogromne możliwości i stanowi nie lada wyzwanie dla producentów napojów w zakresie zapewnienia konkurencyjności, wydajności zasobów i wykorzystania energii, szybkiej adaptacji do rynków zbytu i rosnącej indywidualizacji. ,,Smart’’ browar przyszłości charakteryzuje m.in. to że można bezpośrednio łączyć lokalne inteligentne systemy z cyfrowymi sygnałami, które są pobierane z maszyn i komponentów. System niezależnie rejestruje dane z otoczenia, a następnie wykorzystuje je w procesie produkcyjnym. Dzięki temu proces produkcyjny może stać się bardziej elastyczny, produkty małoseryjne mogą być produkowane z zyskiem, a potrzeba prewencyjnej konserwacji jest zgłaszana przez samą maszynę. Kolejność zamawiania materiałów oraz zarządzanie energią, stają się coraz bardziej zautomatyzowane. Przyczyniają się do tego maszyny, które są przeznaczone do komunikowania się z różnymi aplikacjami. Tak działa oprogramowanie, za pomocą którego można inteligentnie połączyć maszyny i zaoferować pracownikom bardziej ergonomiczne środowisko pracy.

Dowiedz się, jak korzystać z rewolucji standardu Industry 4.0

Ponieważ produkcja napojów musi być elastyczna i otwarta na zmiany, tak samo elastyczne muszą być oprogramowanie i wizualizacje. ,,Nasze oprogramowanie zenon jest wszechstronne i przygotowuje produkcentów piwa do rewolucji standardu Industry 4.0" - wyjaśnia Emilian Axinia, Industry Manager departamentu Food & Beverage w COPA-DATA. ,,Rozwiązanie zenon to kompleksowy zestaw narzędzi dla spójnej i ergonomicznej produkcji, rozlewania i procesów pakowania. Nasze oprogramowanie działa jak mózg; inteligentnie łącząc i zarządzając funkcjami poszczególnych systemów." Emilian Axinia i jego zespół na targach BrauBeviale 2015 pokażą jak wygląda ,,smart’’ architektura zenon. Przepływ informacji ma daleki zasięg - na podstawie danych zebranych ze sterowników maszyny aż do zastosowań w chmurze i urządzeń mobilnych. Mogą być wdrożone różne modele serwera i klienta. ,,Różnorodność i wysoka interfejsów i prostota realizacji, w szczególności na istniejących urządzeniach produkcyjnych, ciągle zachwyca naszych klientów", mówi Axinia.

zenon w zarządzaniu linią produkcyjną oraz OEE

Firmy, które wdrażają oprogramow...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy