Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Bezpieczeństwo

1 czerwca 2021

Czyszczenie i pielęgnacja posadzek w przemyśle

0 149

Przemysł wymaga rozwiązań, które są dedykowane tej branży, które znają jej specyfikę i poradzą sobie z licznymi wyzwaniami związanymi z pracą w tym sektorze. Kärcher – lider technologii czyszczenia przedstawia skuteczne sposoby na zachowanie czystości na posadzkach. 

A czystość w przemyśle zawsze skorelowana jest ze słowem, które jest nie do przeceniania w warunkach produkcji przemysłowej, jakim jest bezpieczeństwo. Powierzchnie podłóg przeznaczonych do użytku w branży przemysłowej są odporne na bardzo intensywne użytkowanie, gładkie lub delikatnie strukturalne, pokryte powłoką zabezpieczającą lub cementem o wysokim stopniu gęstości. Mogą być pomalowane lub z dodatkiem piasku dla zwiększenia własności antypoślizgowych. Zadbać o takie posadzki pomoże  szorowarka. Kärcher prezentuje wybór tych urządzeń dedykowanych do przemysłu w specjalnej ofercie, w której otrzymasz za zakup urządzenia voucher na dalsze zakupy sprzętu profesjonalnego niemieckiego producenta.

Jak zadbać o posadzki? Rady krok po kroku

1. Czyszczenie podstawowe + zabezpieczenie

Koniecznie w dwóch przejściach:

1.1 Do pozbycia się uporczywych zabrudzeń z oleju, sadzy bądź osadu mineralnego należy użyć środka do czyszczenia podłóg RM 69 ASF. W zależności od stopnia zabrudzenia stosuje się roztwór 5-10%. W metodzie dwuetapowej najlepiej jest skorzystać z szorowarki z zielonymi szczotkami walcowymi lub padami walcowymi, ponieważ są w stanie poradzić sobie z brudem nawet w wąskich szczelinach powierzchni. Zabrudzoną posadzkę należy spryskać roztworem środka czyszczącego i pozostawić do momentu aż roztwór zwiąże cały brud. Tak przygotowaną podłogę należy czyścić naprzemiennie, a w zależności od stopnia zabrudzenia – więcej niż raz. Po odessaniu pozostałości środka czyszczącego posadzkę neutralizuje się czystą wodą.    

1.2  Użyj środka do intensywnego doczyszczania  RM 752 w roztworze 10-25% (w zależności od struktury nawierzchni) gdy chcesz usunąć powłokę zabezpieczającą z posadzek przemysłowych. Ponownie skorzystaj z opisanej powyżej metody dwuetapowej. Należy pamiętać o odczekaniu minimum 10 minut na związanie środka czyszczącego z brudem, ale jednocześnie nie można dopuścić do zaschnięcia środka czyszczącego na czyszczonej powierzchni. Dlatego warto ją  podzielić na mniejsze sekcje. Kilkukrotnie wyczyść powierzchnię szorowarką z ustawionym maksymalnym naciskiem, używając zielonych padów walcowych lub szczotki walcowej. Po rozpuszczeniu pozostałości powłoki, zabrudzony roztwór zostaje odessany i zneutralizowany czystą wodą w jednym przejściu roboczym. Na koniec odczekaj aż powierzchnia wyschnie.        

1.3  Dla lepszego zabezpieczenia powierzchni przed ponownym zabrudzeniem oraz uszkodzeniami, pokryj ją cienką warstwą trwałej powłoki ochronnej RM 782 przy pomocy płaskiego mopa, najlepiej z mikrofibry. Powłokę ochronną należy rozprowadzić dokładnie i równomiernie, tak, aby uzyskać jednolity efekt. Powtórz proces po ok 30 min. kiedy pierwsza warstwa wyschnie. Następnie pozwól zaaplikowanej emulsji stwardnieć przez noc – w tym czasie nie wolno po niej chodzić ani jeździć.  

2. Czyszczenie zasadnicze 

Be...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy