Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

9 marca 2017

Eaton nawiązał współpracę ze spółką Seajacks

0 152
Eaton dostarcza Seajacks wysoce zintegrowane rozwiązanie z zakresu łączności na potrzeby największego na świecie statku do budowy instalacji morskich.

Eaton nawiązał współpracę ze spółką Seajacks w celu dostarczenia wysoce zintegrowanego systemu łączności głosowej, transmisji danych i alarmowania dla statku Seajacks Scylla, czyli najnowszego statku do budowy zaawansowanych farm wiatrowych i instalacji morskich. Niezawodne i wysoce funkcjonalne rozwiązanie zostało dostarczone przez Eaton i zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia dla załogi. W celu zapewnienia bezproblemowej pracy statku i jego maszynerii, wszystkie elementy uzyskały homologację typu do pracy w docelowym morskim środowisku pracy Scylli. Oprócz tego umożliwiło to Seajacks skrócenie czasu potrzebnego na montaż i zarządzanie.

Seajacks Scylla to obecnie największy i najbardziej zaawansowany statek do budowy farm wiatrowych i instalacji morskich. Najnowsza spośród pięciu tego typu jednostek eksploatowanych przez Seajacks, Scylla, już pracuje nad montażem najcięższych monopali na potrzeby projektu Veja Mate, które zostały dostarczone z zakładu Samsung Heavy Industries (SHI) w Geoije w Korei Południowej. Statek ten został zaprojektowany specjalnie z myślą o pracy w trudnych warunkach środowiskowych panujących na wodach u wybrzeży Wielkiej Brytanii oraz dla innych rynków północno-zachodniej Europy.

Zaklasyfikowany do klasy ABS, Seajacks Scylla dysponuje wypornością (variable deck load, VDL) ponad 8000 ton. Wyposażony w przesuwny żuraw wieżowy o nośności 1540 ton i dostępną do użytku przestrzeń na pokładzie przekraczającą 5000 metrów kwadratowych statek ten jest wyposażony w wieże o wysokości 105 metrów, które pozwalają na montaż podzespołów w wodach o głębokości do 65 metrów.

- Po pierwszym spotkaniu projektowym w lutym 2014 roku i przeprowadzeniu odbiorów fabrycznych w styczniu 2015 roku realizacja projektu postępowała bez problemów w kwestiach handlowych, technicznych i administracyjnych. Rola Eaton, jako kompleksowego dostawcy wysoce zintegrowanego rozwiązania, pozwoliła nam zaoszczędzić czas zarządzania, jak również ograniczyć nakłady techniczne. Rozwiązali dla nas nawet takie problemy jak odprawa celna. Gdy we wrześniu przeprowadzaliśmy wizję lokalną na pokładzie Scylli, mogliśmy z przyjemnością stwierdzić, że całe wyposażenie zostało starannie zamontowane, było czytelnie oznaczone i działało bez zarzutu. Z zadowoleniem odnotowaliśmy również fakt, że modyfikowanie lub rozbudowa systemu w miarę zwiększania liczby statków będzie proste i wydajne - mówi Aaron Maas, koordynator ds. IT Seajacks UK.

Wyposażony w pełen zestaw sprzętu do wspomagania działalności operacyjnej,...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy