Edge computing, blockchain i sztuczna inteligencja, czyli najbliższy rok w branży IT

Aktualności
W drugiej części prognoz na 2019 rok eksperci z firmy Red Hat opisują technologie przyszłości, które stają się nieodłącznym elementem dzisiejszego świata biznesu.

Blockchain 

REKLAMA

​​

W 2019 roku technologia blockchain nadal będzie rozwijać innowacyjne aplikacje we wszystkich branżach, w celu dystrybucji i zabezpieczania transakcji niemalże każdego rodzaju. Coraz większa część naszego życia zawodowego i prywatnego będzie prowadzona za pośrednictwem sieci publicznych i chmur obliczeniowych. Mowa na przykład o aplikacjach finansowych. Użytkownicy oczekują jednocześnie, aby dane osobowe, dokumentacja medyczna czy prawna były przechowywane w sposób bezpieczny. 

W związku z powyższym powstało założenie, że żadna aplikacja nie ufa żadnej sieci, gdyż zdeterminowany atakujący jest w stanie spenetrować dowolną część infrastruktury. Wbudowanie sfery bezpieczeństwa w rozwijanie aplikacji i oprogramowania od samego początku nie tylko usprawnią wydajność dostaw, lecz także będą mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w wymiarze jakościowym. To, czego oczekujemy w tym roku, to ewolucja mechanizmów szyfrowania end-to-end wykorzystywanych do zabezpieczenia dostaw poprzez sieci (VPN, SSL, klucze szyfrowania). Staną się one integralną częścią rozwoju aplik...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy