Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

14 grudnia 2021

Elementy zaciskowe do systemów stołów rastrowych dostępne w ofercie firmy norelem

0 69

Inżynierowie poszukujący rozwiązań mocujących do systemów stołów rastrowych mogą obecnie korzystać z szerokiej gamy zacisków i elementów mocujących firmy norelem. norelem, globalna firma specjalizująca się w zakresie komponentów standardowych, oferuje rozwiązania mocujące, które pasują do każdego zastosowania - od frezowania i wiercenia, po piłowanie oraz spawanie, zapewniając stabilność oraz bezpieczne mocowanie na miejscu przedmiotów obrabianych.

Elementy mocujące stanowią optymalne rozwiązanie do obróbki CNC, budowy osprzętu i obrabiarek, które jest powszechnie stosowane w połączeniu z systemami stołów rastrowych. Asortyment narzędzi i akcesoriów mocujących firmy norelem obejmuje:

  • Łapy dociskowe;
  • Napinacze łańcuchowe;
  • Zaciski mimośrodowe;
  • Łapy hakowe/obsady łap hakowych;
  • Zaciski mimośrodowe kształtowe;
  • Dociski boczne;
  • Dociski odchylane; 
  • Rozpieracze klinowe, elementy mocujące, śruby mocujące; 
  • Sworznie mocujące.

Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, podkreśla: - Zapewnienie stabilności i utrzymanie na miejscu przedmiotów obrabianych ma kluczowe znaczenie dla wielu procesów inżynieryjnych. Dzięki naszemu portfolio elementów mocujących inżynierowie mogą z łatwością zamocować wszystkie przedmioty nad którymi pracują, nawet jeśli mają nietypowe kontury czy niestandardowe kształty i rozmiary.

Jednym z przykładów jest napinacz łańcuchowy norelem.  Za jego pomocą zabezpieczany element zostaje opasany napiętym łańcuchem, który można dowolnie wydłużać, skracać i dostosowywać do elementu obrabianego, niezależnie od jego kształtu.
 

Zestawy napinaczy łańcuchowych norelem


Firma norelem oferuje również bardziej wyspecjalizowane wersje zacisków mimośrodowych. Wyjątkową korzyścią dla inżynierów jest to, że za ich pomocą można bezpiecznie mocować elementy obrabiane bez użycia dużych sił. Po obróceniu zacisku krzywkowego przedmiot obrabiany jest utrzymywany na miejscu z lekkim naciskiem, co zabezpiecza go przed uszkodzeniem, zarysowaniem lub zadrapaniem.
 

Zaciski mimośrodowe i łapy dociskowe norelem


Wszystkie elementy mocujące norelem są dostępne w wielu kształtach, rozmiarach i wersjach materiałowych. Kompletny asortyment wraz z obszernym wyborem standardowych części i komponentów maszyn można znaleźć w uznanym katalogu firmy norelem THE BIG GREEN BOOK. Zamówienia można realizować bezpośrednio w sklepie internetowym norelem.

Więcej informacji o ofercie norelem można znaleźć na stronie www.norelem.pl


THE BIG GREEN BOOK
Jest to zarówno katalog koncepcji firmy norelem, jak i książka referencyjna.
To ostateczny przewodnik z zakresu standardowych komponentów technicznych.
Katalog THE BIG GREEN BOOK łączy w jednym miejscu informacje o produktach, specyfikacje i dane techniczne. Powstały  przy użyciu logicznej sekwencji numerów artykułów w oparciu o  etapy produkcji, zawiera odniesienia do najlepszych praktyk oraz porady i wskazówki.

Przypisy