Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

13 listopada 2020

Etykiety RFID w sektorze przemysłowym

0 137
Planiści, kierownicy produkcji czy wreszcie bezpośredni pracownicy produkcyjni głównie skupiają się na komponentach, półproduktach i finalnych wyrobach. Wiele z tych elementów musi być w jakiś sposób transportowana, czy to na stanowiska produkcyjne, do punktów obróbki, czy ostatecznie na magazyn lub do klienta końcowego.

Automatyzacja produkcji przemysłowej nie będzie jednak możliwa bez wykorzystania pojemników wielokrotnego użytku, na których znajdować będą się etykiety RFID. A w jaki sposób można je wykorzystać? Sprawdźcie rekomendacje i opinie Etisoft.

Automatyzacja produkcji – zarządzanie opakowaniami

W jaki sposób można sprawnie zarządzać opakowaniami? Wykorzystywane są do tego różnego rodzaju pojemniki wielokrotnego użycia, tzw. RTI (Returnable Transport Items). A czym tak naprawdę są? To różnego rodzaju kuwety, skrzynki, kontenery, pojemniki, czy wózki. Różnią się wielkością, kształtem, a nawet materiałem, z którego są wytworzone. Najczęściej jest to plastik lub metal, ale można również spotkać rozwiązania z drewna, czy innego materiału. W zależności od wykorzystywanego rozwiązania ich koszt może wahać się od kilkudziesięciu złotych do nawet ponad tysiąca. Biorąc pod uwagę fakt, że w zakładzie liczba takich pojemników może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilku, czy kilkudziesięciu tysięcy sztuk, mowa jest więc o elementach o znacznej wartości.

Właśnie dlatego odpowiednie zarządzanie nimi jest tak istotne. W przeciwnym razie nietrudno wyobrazić sobie sytuację, kiedy produkcja zostaje zatrzymana nie z powodu braku części, a środków do ich transportu (optymalizacja transportu wewnętrznego nie będzie możliwa). Nieodpowiedni nadzór sprzyja bałaganowi, w efekcie którego puste (lub...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy