Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Cyfrowa transformacja

29 marca 2021

Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji

0 78

Dassault Systèmes współzałożycielem Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji.

Firma Dassault Systèmes ogłosiła dołączenie do grona współzałożycieli Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji, będącej pierwszą w swoim rodzaju inicjatywą skupiającą największe firmy technologiczne wokół misji, jaką jest ekologiczna cyfryzacja gospodarki nie tylko europejskiej, ale także światowej.

Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji została formalnie powołana 19 marca 2021 r. przy okazji unijnej konferencji Digital Day 2021. Jej celem jest podkreślenie roli, jaką sieci cyfrowe, technologie i aplikacje mogą odegrać w kontekście dostarczania korzyści środowiskowych i klimatycznych, które pozwolą przekształcić gospodarkę w odpowiedzi na problemy związane ze zmianami klimatycznymi, wyczerpywaniem się zasobów naturalnych, zanieczyszczeniem środowiska i utratą bioróżnorodności.

– Dassault Systèmes jest światowym liderem w dziedzinie zarządzania cyklem życia produktów (PLM). Nasze bazujące na nauce rozwiązania są doskonale znane w wielu gałęziach przemysłu. Mamy też europejskie korzenie. Nasza siedziba główna znajduje się w UE i jesteśmy dumni z bycia jednym ze współzałożycieli tej niezwykle ważnej koalicji, która nie tylko odzwierciedla, ale także aktywnie wspiera działania UE zorientowane na ochronę środowiska naturalnego – mówi Bernard Charlès, wicepre...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy