Dział: Automatyzacja i robotyzacja

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

StarterSET – szybsza droga do gotowej maszyny Automatyzacja maszyn – SEW-EURODRIVE

Dzięki StarterSET otrzymujesz zestaw startowy, który możesz rozbudować o indywidualnie dostosowane dodatki, odpowiednie do Twoich maszyn. A to wszystko w elastyczny, modułowy i niezależny sposób. Dobrze wiedzieć, że dajemy Ci takie możliwości - dzięki naszym produktom możesz wdrożyć technikę napędową i rozwiązania do automatyzacji, pozostając przy tym niezależnym. Wszystko jest możliwe.

Czytaj więcej

Produkcja seryjna z częstymi zmianami asortymentu

Seryjne wytwarzanie szerokiego asortymentu części w losowo powtarzalnych partiach produkcyjnych jest skomplikowanym i wymagającym procesem. Co więcej, sama obróbka to spore wyzwanie zarówno dla maszyn, operatorów, jak i oprzyrządowania.

Czytaj więcej

Aspekty bezpieczeństwa przy zakupie i przekazywaniu do użytkowania maszyn i urządzeń

14 maja, w Łodzi, po raz drugi firma Instom zorganizowała warsztaty związane z praktycznymi aspektami zastosowania rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa ludzi i maszyn. Na warsztatach przedstawiono m.in. bramkę P-connect firmy Pizzato, rygle bezpieczeństwa, wygrodzenia i zaawansowane rozwiązania takie jak skaner laserowy SLS (Safety Laser Scanners) oraz czytniki kodów 1D i 2D. Dzięki uprzejmości firmy Instom, redakcja magazynu SUR miała okazję uczestniczyć w tych warsztatach.

Czytaj więcej

W automatyzacji przemysłu Polska skraca dystans do średniej w UE

Kiedy spojrzymy na wskaźnik nasycenia robotami, tzn. liczbę robotów na 10 tys. pracowników, to w Polsce w 2022 r. ten wskaźnik wynosił 71, średnio w Europie 136, a w Niemczech 415. Jednak trudno to porównywać z liderem, jakim jest Korea Południowa, gdzie wskaźnik ten osiąga wartość 1012 – w rozmowie z Januszem Mincewiczem wylicza dr Agnieszka Tokaj-Krzewska z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Czytaj więcej

Rola automatyzacji w zwiększeniu efektywności wycinarek laserowych

Odpowiednie wykorzystanie parku maszynowego to jeden z najważniejszych aspektów budowania wartości firm z sektora produkcyjnego. Wysoka efektywność operacyjna maszyn produkcyjnych przekłada się na większe zyski przy tych samych zasobach. Aby móc optymalizować pracę maszyn, warto skupić się na zmierzeniu obecnej wydajności pracy systemu produkcyjnego. W tym celu powstał wskaźnik OEE (Overall Equipment Effectiveness). W poniższym artykule postaram się uzasadnić jego znaczenie, sposoby liczenia oraz praktyczny aspekt zastosowania.

Czytaj więcej

Automatyzacja procesów spawania

W większości polskich zakładów przemysłowych wciąż spawa się ręcznie, jednak w ostatnich latach przedsiębiorcy – niekiedy pod presją rynku i klientów – coraz częściej zaczęli korzystać z bardziej zaawansowanych rozwiązań, które wspomagają procesy spawalnicze. Żeby poprawić jakość oraz wydajność, sięgają po zmechanizowane, półautomatyczne i automatyczne urządzenia do spawania.

Czytaj więcej

Wymagania klientów napędzają rozwój sektora maszyn

Polityka firmy FANUC, polegająca na wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów, napędza rozwój szerokiej gamy produktów. Coraz bogatsza oferta efektywnych, a zarazem oszczędnych obrabiarek i robotów, przygotowanych do współpracy z człowiekiem i innymi elementami parku maszynowego, przynosi odpowiedź na najbardziej palące potrzeby firm.

Czytaj więcej

Robotyzacja - opinia Radosława Matiakowskiego z Corobotics

Z Radosławem Matiakowskim Prezesem Zarządu CoRobotics Sp. z o.o. rozmawia redaktor prowadzący SUR dr inż. Marcin Bieńkowski.

Czytaj więcej

Robotyzacja w Polsce - opinia Marcina Śleziaka z TFM Robotics

Z Marcinem Ślęziakiem, menadżerem produktu w TFM Robotics rozmawia redaktor prowadzący dr inż. Marcin Bieńkowski

Czytaj więcej