Polityka firmy FANUC, polegająca na wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów, napędza rozwój szerokiej gamy produktów. Coraz bogatsza oferta efektywnych, a zarazem oszczędnych obrabiarek i robotów, przygotowanych do współpracy z człowiekiem i innymi elementami parku maszynowego, przynosi odpowiedź na najbardziej palące potrzeby firm.
FANUC, globalny lider w dziedzinie automatyzacji fabryk, został doceniony za wiodącą rolę w zakresie przejrzystości korporacyjnej i wyników w zakresie zmian klimatycznych przez globalną organizację non-profit CDP, zapewniając sobie po raz pierwszy miejsce na corocznej "Liście A".
Jak innowacje oraz obecny stan gospodarczy w Polsce i na świecie wpływa na dynamikę rynku robotyki - o tym i innych zagadnieniach z Mateuszem Amrozińskim z Fanuc Polska rozmawia redaktor Marcin Bieńkowski.
Według ostatniego raportu „Niedobór talentów” Manpower Group” w Polsce 72 proc. firm ma w tej chwili trudności w obsadzaniu stanowisk pracy nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach (o 2 pkt proc. więcej niż rok wcześniej). Nic więc dziwnego, że zarówno pracownicy, jak i właściciele firm poszukują sposobów korzystania z efektywnych form szkolenia.
Wiodący producent robotów przemysłowych będzie zaopatrywał zakłady produkcyjne Volvo na całym świecie z myślą o zrównoważonym rozwoju.
FANUC ma powód do świętowania. Dzięki wyprodukowaniu milionowego robota przemysłowego osiągnęła kolejny kamień milowy w swojej ponad 60-letniej historii. Pierwszego robota firma FANUC wdrożyła na własnej linii produkcyjnej w 1974 r., a obecnie w swoich japońskich fabrykach wykorzystuje tysiące robotów, aby dostarczać klientom z całego świata najwyższej klasy produkty.
Po kilku dniach pracy w maksymalnym skupieniu i zaciętej rywalizacji z konkurentami z innych krajów przyszedł czas na ostateczny wynik: Hubert Krasuski i Piotr Wyrzyk, obaj w wieku 24 lat, zostali uznani za najlepszych początkujących integratorów robotów w Europie. Dwaj młodzi absolwenci Politechniki Warszawskiej zajęli pierwsze miejsce w zawodowych mistrzostwach Europy w dyscyplinie „Integracja robotów przemysłowych”, wspieranych przez firmę FANUC.
Przemysł drzewny jest jednym z najważniejszych sektorów polskiej gospodarki. Z ogromnym potencjałem, ale także szeregiem wyzwań do pokonania. Rosnące koszty i deficyty surowca, brak rąk do pracy, silna, międzynarodowa konkurencja a nawet zmiany klimatu decydują o potrzebie inwestowania w nowe technologie. Podczas targów DREMA firma FANUC zaprezentuje roboty i dedykowane rozwiązania technologiczne zapewniające wzrost wydajności, poprawę jakości i zwiększenie efektywności kosztowej produkcji.
Już wkrótce rozpocznie się najbardziej widowiskowa impreza związana z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności w Europie. Wydarzenie po raz pierwszy zostanie zorganizowane w Polsce. Firma FANUC, największy na świecie producent robotów i globalny sponsor WorldSkills od 2018 roku, wesprze organizację konkursu w dyscyplinie „Integracja robotów przemysłowych”.
Eksperci doskonale znający potrzeby maszyn i robotów, a przy tym wyposażeni w specjalistyczną wiedzę, skuteczne procedury naprawcze i odpowiednie narzędzia gwarantują bezproblemową produkcję – zawsze na sto procent, zawsze na czas.
Na Politechnice Rzeszowskiej odbyło się VI Podkarpackie Seminarium Spawalnicze, organizowane przez zespół Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. Współorganizatorem wydarzenia była Regionalna Izba Gospodarcza w Stalowej Woli. W gronie prelegentów nie mogło zabraknąć firmy FANUC, która wzbogaciła program wydarzenia o ciekawy wykład oraz żywą prezentację najnowszego robota współpracującego FANUC CRX wyposażonego
w spawarkę marki ABICOR BINZEL.