Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Hydraulika i pneumatyka

18 marca 2021

Fasolex polega na gotowym rozwiązaniu sprężonego powietrza

0 234

ELGi Compressors Europe, spółka-córka ELGi Equipments Limited, jednego z wiodących na świecie producentów sprężarek powietrza, ogłosiła dziś, że Fasolex, wiodący polski producent fasoli, owoców i warzyw, zainstalował system sprężonego powietrza ELGi do zasilania linii sortowania fasoli w swojej nowej fabryce w Sahryniu, w Polsce. Linia sortownicza napędzana sprężonym powietrzem ELGi usuwa wadliwe ziarna i zapewnia najwyższą możliwą jakość żywności.

ELGi dostarczył firmie Fasolex gotowe rozwiązanie, w tym VFD EG18 (napęd o zmiennej częstotliwości) i sprężarki EG22, a także był odpowiedzialny za konfigurację i instalację całego pomieszczenia sprężarek, w tym osuszacza chłodniczego, zbiornika buforowego, separatora wody i oleju oraz wentylacji.

- Od prawie trzydziestu lat zajmujemy się przetwarzaniem, sortowaniem i przygotowywaniem fasoli z naciskiem na jakość. Wybraliśmy ELGi jako partnera w naszych planach rozwoju ze względu na możliwość dostarczenia nam kompletnego, gotowego rozwiązania, zapewniającego niezbędną wytrzymałość sprężarki przy jednoczesnej poprawie wydajności i niezawodności, oraz obniżeniu kosztów operacyjnych - powiedział Andrzej Jasiak, właściciel firmy Fasolex. - Polegamy na systemie sprężonego powietrza, aby spełnić nasze wysokie standardy jakości i zaspokoić rosnący popyt w Europie. Rozwiązanie dostarczone przez ELGi zapewniło nam komfort...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy