Gdzie kupić manipulator przemysłowy?

Utrzymanie ruchu

Manipulatory przemysłowe to zaawansowane rozwiązanie technologiczne wspomagające transport bliski. Jeśli chcesz usprawnić procesy i podnieść bezpieczeństwo w swoim zakładzie, warto rozważyć go jako rozwiązanie dla Ciebie. Ale gdzie kupić manipulator, kiedy już zdecydujesz się na inwestycję?

Manipulator z hipermarketu?

Posłużmy się prostym przykładem: Jeśli startujesz w zawodach i chcesz kupić dobrej jakości buty sportowe, wybierzesz się po nie do hipermarketu czy do markowego sklepu oferującego obuwie sportowe? Odpowiedź jest prosta. Wdrażając tak ważną inwestycję, jaką jest zakup manipulatora przemysłowego, warto postąpić podobnie i skorzystać ze sprawdzonych źródeł.

W naszym przykładzie hipermarketowi mogą odpowiadać pośrednicy sprzedaży, współpracujący z wieloma różnymi firmami. Przedsiębiorstwa te nie są przedstawicielami żadnego konkretnego producenta. Co więcej, nie oferują jednego rodzaju rozwiązań, np. manipulatorów. Ich polityka sprzedaży jest więc zupełnie inna niż w wyspecjalizowanej jednostce.

Skorzystanie z usług pośrednika, który zaprezentuje wiele różnych możliwości, może wydawać się kuszące. Niestety, z punku widzenia klienta może się okazać, że jest to bardzo szkodliwa taktyka. Dlaczego? Sprzedawca będzie zachęcał do zakupu nie rozwiązania, którego potrzebujesz, tylko takiego, na którym on sam zarobi najwięcej.

Często też firmy pośredniczące oferują rozwiązania niekoniecznie precyzyjnie dopasowane do potrzeb konkretnego działu przemysłu. I przede wszystkim – nie są to rozwiązania projektowane na miarę, ale gotowe produkty, które nie będą optymalnie dopasowane do Twoich procesów, a co za tym idzie, może się okazać, że po prostu nie spełnią swojej funkcji.

Licencjonowany przedstawiciel producenta

Licencjonowany przedstawiciel, oferujący rozwiązania jednego producenta to nadal rzadkość na polskim ryku urządzeń transportu bliskiego. Od 2001 roku Dalmec Polska jest jedynym licencjonowanym przedstawicielem określonego producenta manipulatorów przemysłowych w naszym kraju. Czym zakup manipulatora bezpośrednio od producenta wyróżnia się jako rozwiązanie?

Przede wszystkim zakup u licencjonowanego przedstawiciela oznacza możliwość zaprojektowania manipulatora przemysłowego na miarę. Dzięki temu masz gwarancję dopasowania manipulatora do unikalnych potrzeb Twoich procesów produkcyjnych.

Jakość serwisu

Zaletą zakupu bezpośrednio u producenta jest także możliwość korzystania z autoryzowanego serwisu i gwarancji.

Jak wyglądają rynkowe praktyki w tym zakresie? Jeżeli międzynarodowy producent ma swoje spółki córki oraz przedstawicieli oferujących jego produkty jako jedne z wielu, to naturalną konsekwencją jest, że najpierw wykona części dla swojej spółki córki. Agenci, którzy nie sprzedają produktów producenta na szeroką skalę i nie są jego oddziałem, są pomijani. Tymczasem licencjonowany przedstawiciel daje pełną gwarancję na urządzenie, dostęp do serwisu oraz części.

Autoryzowany serwis jest szczególnie istotny, ponieważ manipulatory przemysłowe są urządzeniami poddozorowymi, a co za tym idzie zgodnie z prawem wymagają regularnych przeglądów konserwacyjnych, prowadzonych przez osobę z odpowiednimi uprawnianiami.

Eksperci czy sprzedawcy?

Przedstawiciel jednego producenta siłą rzeczy koncentruje się w pełni na swoim produkcie i wie o nim wszystko, zna pełnię jego możliwości. Możesz być pewien, że jego pracownicy to prawdziwi eksperci w zakresie transportu bliskiego, a nie jedynie sprzedawcy prezentujący katalog rozwiązań.

Producent inwestuje także w badania i rozwój, szkolenie przedstawicieli i ciągłe doskonalenie kwalifikacji pracowników. To przekłada się bezpośrednio na jakość oferowanych rozwiązań i obsługi.

Polityka w zakresie ochrony środowiska

W dobie kryzysu klimatycznego ochrona środowiska powinna być ważnym elementem polityki biznesowej. Kupując manipulator od konkretnego producenta, zawsze możesz sprawdzić informacje dotyczące jego realizacji celów ESG. Warto zaufać światowej marce, która zagwarantuje, że ochrona środowiska nie będzie kontrastować z rozwojem Twojego przedsiębiorstwa.

System zarządzania jakością, otrzymane certyfikaty oraz produkcja przy wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznej to niektóre kryteria, które warto sprawdzić, decydując się na współpracę.

Licencjonowany przedstawiciel czy pośrednik?

Wybór odpowiedniego dostawcy manipulatorów przemysłowych ma kluczowe znaczenie dla efektywności i bezpieczeństwa procesów produkcyjnych. Licencjonowany przedstawiciel nie tylko oferuje produkty dopasowane do specyficznych potrzeb, lecz również zapewnia wsparcie techniczne i serwis na najwyższym poziomie. Decydując się na zakup manipulatora bezpośrednio od producenta, zyskujesz pewność, że otrzymujesz nie tylko urządzenie, ale również kompleksowe rozwiązanie dostosowane do Twojego zakładu. To właśnie dzięki temu masz pewność, że inwestycja przyczyni się do zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa operacji.

Pamiętaj, aby przy wyborze urządzeń transportu bliskiego kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością, wsparciem i doświadczeniem producenta.

Przypisy