Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

14 września 2017

Igus prezentuje bezpieczne systemy e-prowadników do nowych samochodów na targach motoryzacyjnych IAA

0 158
Rosnące zapotrzebowanie na systemy zasilane energią wymaga rozwiązań w zakresie e-prowadników umożliwiających bezpieczne prowadzenie przewodów.

Proces elektryfikacji pojazdów nieustannie wzrasta, niezależnie czy dotyczy on system siedzeniowych, wycieraczek przednich szyn czy elektrycznych drzwi przesuwnych. Taka sytuacja jest wynikiem wymagań stawianych przez właścicieli pojazdów, jak również panujących trendów w zakresie automatycznego prowadzenia pojazdów oraz e-mobilności. Jednocześnie, powszechnie obserwuje się nacisk na urządzenia elektroniczne w pojazdach, co związane jest z ich większym użytkowaniem, a to z kolei wymaga zaopatrzenia w bezpieczne i godne zaufania systemy zasilania energią. Firma igus, ekspert w dziedzinie tworzyw sztucznych o wysokiej wydajności dla zastosowań ruchomych, opracował odpowiednie rozwiązania w zakresie e-prowadników, gwarantujące bezpieczne prowadzenie przewodów nawet w najmniejszych przestrzeniach instalacyjnych. 

Według sondażu Forsa, jeden na trzech kierowców spędza więcej niż godzinę w samochodzie w dni robocze. Trend ten pokazuje, że ze względu na rosnącą mobilność, liczba ta będzie wzrastać w najbliższych latach. Wymogi kierowców systematycznie rosną także w zakresie sprzętu zainstalowanego w prowadzonych przez nich pojazdach. Konsekwencją jest zwiększenie zapotrzebowania na inteligentną elektryfikację pojazdów. Niezależnie czy dotyczy ona podnośników szyb, wycieraczek, kap tylnych,systemu doświetlenia zakrętów, systemów siedzeń, drzwi przesuwnych, systemów kontroli konsoli centralnych jak również wyświetlaczy czy głośników. Aktualne trendy na przyszłość, takie jak autonomiczna jazda lub e-mobilność, wymagają cora...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy