Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

13 czerwca 2022

Innodisk wprowadza udoskonalenia do przestrzeni OOB za pomocą InnoAgent

0 156

Ponieważ systemy AIoT stają się coraz bardziej zaawansowane, a ich systemy stają się coraz bardziej kluczowe dla naszego codziennego życia, równie ważne jest zapewnienie wysokiej dostępności i posiadanie niezawodnych narzędzi do zarządzania.

Z tego powodu firma Innodisk z dumą ogłasza, że InnoAgent, nowy, ekscytujący moduł sprzętu, który umożliwia zdalne zarządzanie systemami poza pasmem, nawet jeśli się zawiesiły lub są całkowicie offline.

Technologia zdalnego zarządzania poza pasmem umożliwia operatorom systemu zarządzanie urządzeniami i ich obsługę nawet w przypadku awarii sprzętu lub oprogramowania. W przypadku InnoAgent jest to możliwe dzięki niezależnemu połączeniu UART, RS232 lub GPIO z systemem z modułu. Nawet jeśli regularne połączenie sieciowe urządzenia jest całkowicie niedostępne z powodu awarii systemu, urządzenie pozostaje dostępne za pośrednictwem osobnego kanału komunikacyjnego InnoAgent.

Bez rozwiązania zarządzania poza pasmem, takiego jak InnoAgent, w przypadku awarii połączenia, wyłączenia urządzenia i awarii systemu operacyjnego, urządzenie nie może być zdalnie monitorowane przez port LAN urządzenia głównego lub połączenie Wi-Fi.

W urządzeniach z modułem InnoAgent, nawet jeśli występuje poważny problem, czy to sprzętowy, czy też z oprogramowaniem, aplikacje monitorujące, takie jak iCAP Innodisk, nadal mogą uzyskać dostęp do informacji o urządzeniu. Ponadto, do urządzenia można wysyłać polecenia zdalne, takie jak reset zasilania, wszystkie za pośrednictwem portu LAN modułu. Ta potężna możliwość ponownego uruchomienia i wysłania innych użytecznych poleceń do urządzeń ulegających awarii eliminuje konieczność obecności inżynierów na miejscu, 24 godziny na dobę.

InnoAgent ma dwa główne zastosowania w terenie, jako kopia zapasowa zarządzania w paśmie w celu zwiększenia dostępności, lub jako jedyna forma zdalnego zarządzania, dla zwiększenia bezpieczeństwa. Oba przypadki użycia są dobrze obsługiwane przez szeroki zestaw funkcji InnoAgent oraz opcje integracji, które obejmują API, co pozwala na łatwe ujednolicenie z istniejącymi systemami. Ponadto, InnoAgent obsługuje również technologię pomiaru temperatury w zakresie od -40° do 85°C i jest zgodny ze specyfikacją ochrony elektrostatycznej EN61000-4-2 (ESD) Air-15 kV oraz Contact-8 kV.

InnoAgent jest przewidziany do dystrybucji w 2 kw. 2022 roku i zapewni stabilne dostawy długoterminowe.

Przypisy