Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Z branży

22 lutego 2021

InstaFreight transportuje lubrykanty Shell z mniejszą emisją CO2e

18

Firma InstaFreight została zakontraktowana do organizacji transportów środków smarnych Shell z Niemiec do jej magazynów w całej Europie. Dzięki optymalizacji tras transportu drogowego i kolejowego, InstaFreight podczas transportu umożliwia firmie Shell zmniejszenie emisji CO2e nawet o połowę, co oznacza oszczędność ponad 260 ton metrycznych CO2e rocznie.

Według Komisji Europejskiej sektor transportu odpowiada za prawie jedną czwartą emisji gazów cieplarnianych w Europie. Częścią misji InstaFreight jest pomoc w ograniczaniu emisji dla swoich klientów poprzez oferowanie niestandardowych ekologicznych rozwiązań logistycznych, które są zakorzenione w rzetelnych danych.

- Zrównoważony rozwój jest częścią naszego DNA. Od samego początku korzystamy z technologii, aby zoptymalizować wykorzystanie ciężarówek i zminimalizować puste przebiegi. Oferując transport multimodalny, idziemy o krok dalej w zmniejszaniu śladu węglowego i umożliwiamy naszym klientom bycie bardziej przyjaznym dla środowiska - mówi Philipp Ortwein, współzałożyciel i dyrektor zarządzający InstaFreight. - Jestem głęboko przekonany, że zielona logistyka to przyszłość. Biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne, nic innego nie jest już uzasadnione. Cieszymy się, że Shell myśli podobnie i również dąży do ekologicznych rozwiązań logistycznych - dodaje.

- Sektor transportu ma do odegrania fundamentalną rolę we wspieraniu globalnych wysiłków na rzecz ograniczenia emisji. InstaFreight pomoże Shell Lubricants zmniejszyć naszą własną emisję podczas transportu środków smarnych w Europie. W konkurencyjnym procesie przetargowym firma InstaFreight wyraźnie spełniła wysokie standardy i wymagania Shell. Wykorzystała niesamowitą analizę danych, aby zredukować puste przewozy, zaplanować efektywne trasy i skorzystać z multimodalnej logistyki drogowej i towarowej, aby dostarczyć nasze produkty do klientów bezpiecznie, efektywnie i z mniejszą emisją CO2e - zauważa Parminder Kohli, wiceprezes ds. środków smarnych w Shell.

W celu realizacji ekologicznych rozwiązań logistycznych InstaFreight oblicza redukcję emisji w oparciu o ramy Global Logistics Emissions Council (GLEC), znormalizowaną metodę obliczania i raportowania emisji logistycznych. Po zebraniu tych danych InstaFreight analizuje potrzeby i wymagania klienta i oferuje indywidualne podejście w celu zminimalizowania emisji w transporcie. Wynikające z tego działania obejmują redukcję pustych przebiegów oraz wykorzystanie transportu kombinowanego tam, gdzie jest to możliwe.

Wsparcie Shell dla modelu biznesowego InstaFreight zostało już podkreślone poprzez inwestycję z korporacyjnego funduszu kapitałowego wysokiego ryzyka firmy (Shell Ventures) w 2020 roku.

O InstaFreight

InstaFreight to wiodąca cyfrowa firma logistyczna zajmująca się transportem lądowym w Europie. Założona w 2016 roku firma zatrudnia ponad 150 osób w całej Europie i realizuje kilka tysięcy transportów tygodniowo. InstaFreight łączy możliwości transportowe ponad 25 000 tys. przewoźników w jednej platformie cyfrowej i daje załadowcom dostęp do tych możliwości. Dzięki cyfrowym innowacjom berlińska firma z drugim biurem w Legnicy - tworzy przejrzystość i efektywność w procesie transportowym.

Dla załadowców InstaFreight obsługuje transporty niezawodnie i bez komplikacji. Dzięki cyfryzacji procesu transportu, załadowcy korzystają z wydajnych procesów, które oszczędzają czas i pieniądze oraz sprawiają, że łańcuch dostaw jest zawsze przejrzysty i dobrze widoczny. Dzięki InstaFreight przewoźnicy mogą sprostać cyfrowym potrzebom załadowców, zoptymalizować wykorzystanie ich zdolności przewozowej i uzyskać szybsze płatności po atrakcyjnych stawkach frachtowych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.instafreight.de/pl.

źródło: InstaFreight

Przypisy