Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności , Automatyka i napędy

17 marca 2021

Inwestycje sposobem na pandemię

0 198

Grupa Atlas tylko w ubiegłym roku zainwestowała ponad 50 milionów złotych w unowocześnienie swoich fabryk oraz blisko 25 milionów złotych przeznaczyła na remonty. Grupa nie powiedziała ostatniego słowa i w tym roku zamierza przeprowadzić szereg inwestycji nie tylko na polskim rynku, ale i w zagranicznych fabrykach.

PIE podaje, że wystarczające moce produkcyjne w stosunku do portfela zamówień deklaruje 72 proc. przedsiębiorstw. Co piąty badany wskazywał na zbyt duże moce produkcyjne przy przewidywanych zmianach popytu, a zbyt małe jedynie co 8 proc. badanych przedsiębiorstw.

Grupa Atlas zwiększyła moce produkcyjne

Grupa Atlas – lider na rynku producentów chemii budowlanej – podsumowała inwestycje zrealizowane w 2020 roku. Firma przedstawiła również planowane działania na najbliższy rok. Prezes Grupy, Paweł Kisiel wyjaśnia, że dzięki przeprowadzonym inwestycjom udało się m.in. zwiększyć moce produkcyjne.

– Zakupiliśmy nowe pakowaczki FFS do dwóch zakładów produkcyjnych, co pozwoliło nam zwiększyć wydajność produkcji naszej najnowszej linii produktowej GEOFLEX. Udało nam się to zorganizować bez zatrzymywania na dłużej procesu produkcji. W trakcie realizacji są prace zwiększające nasze zdolności produkcyjne wyrobów mokrych, w tym linii produktów GTA. Zwiększone też zostały możliwości produkcji wyrobów przez doposażenie i modernizacje linii...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy