Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

2 lutego 2017

Ironmaster - Zwycięzca w żeliwach

0 72
Nowa generacja frezów czołowych Kennametal radzi sobie doskonale z obróbką żeliwa.

Żelazo jest najpowszechniej występującym pierwiastkiem na Ziemi, jeśli wziąć pod uwagę jego masę. Od ponad 25 wieków wykorzystywano go przy oraniu pól, budowie mostów, przygotowywaniu posiłków i prowadzeniu wojen. Bez żelaza rewolucja przemysłowa do niczego by nie doprowadziła, nie mielibyśmy pociągów, samochodów ani narzędzi, a ludzkość nadal funkcjonowałaby w społecznościach rolniczych. Krótko mówiąc, jest to najważniejszy metal w historii.

Na rynku pojawiła się ostatnio nowość w tej klasie metali, która już zwraca uwagę producentów aut dążących do zmniejszania zużycia paliwa i budowy pojazdów przyjaznych dla środowiska. Odwracają się oni od tradycyjnych materiałów, takich jak żeliwo szare czy sferoidalne (GCI i DCI). Nowością tą jest żeliwo o zwartym graficie (CGI), którego właściwości mechaniczne są tak samo dobre, jak wcześniejszych typów żeliwa, a czasem znacznie je przewyższają.

Niestety, CGI jest znacznie trudniejsze w obróbce i wymaga narzędzi skrawających zarówno odpornych na wykruszenia, jak i odpornych na ścieranie. A ze względu na ciągłe dążenie do obniżania kosztów obróbki we wszystkich dziedzinach przemysłu, narzędzia te muszą być również tanie i zapewniać przewidywalną trwałość. Narzędziem idealnym do frezowania czołowego jest nowy frez Mill 16.

- W porównaniu ze zwykłym żeliwem, CGI jest materiałem lżejszym i bardziej wytrzymałym, dzięki czemu nadaje się idealnie do produkcji komponentów poddawanych stresom zarówno termicznym, jak i mechanicznym, a więc bloków silników i głowic dla samochodów osobowych i ciężarowych, kolektorów wydechowych i elementów układu hamulcowego. Tak samo, jak w przypadku innych rodzajów żeliwa, jest materiałem ścierającymi płytki jak również lepiącym się do ostrzy . Mill 16 to najlepszy w swojej klasie frez czołowy nie tylko do skrawania CGI, ale też innych rodzajów żeliwa, stosowanych do produkcji skrzyni biegów, obudów, korpusów pomp i innych kompon...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy