Jak ograniczyć przestoje na produkcji?

Aktualności
Standardowe elementy maszyn ograniczają przestoje i zapewniają ciągłość prowadzenia biznesu.

David Messant, kierownik produkcji w firmie norelem specjalizującej się w branży standardowych komponentów maszyn, bada w jaki sposób można je wykorzystać do wdrażania rozwiązań cyfrowych, zrobotyzowanych i wspierających łańcuchy dostaw, tak aby minimalizować przestoje i maksymalizować wydajność.

REKLAMA

Tradycyjnie inżynieria i produkcja zależały od wspólnej pracy ludzi i maszyn. Jednak ta zależność stwarza również ryzyko - jeśli dochodzi do niezaplanowanego przestoju maszyny lub jej operator nie jest dostępny, cała linia produkcyjna może się zatrzymać. W rezultacie dochody i zyski z działalności spadają, a jeśli problemy nie zostaną szybko rozwiązane, to funkcjonowanie całej firmy może być zagrożone.

Dla wielu producentów zwiększenie odporności na tego typu problemy ma kluczowe znaczenie dla przetrwania, ale może stanowić także szansę na uwolnienie jeszcze większego potencjału produktywności. Technologie związane z koncepcją przemysłu 4.0, takie jak automatyzacja, sztuczna inteligencja i cyfryzacja, już obecnie pozwalają...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • sześć numerów magazynu „Służby Utrzymania Ruchu”,
  • dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej,
  • dostęp do czasopisma w wersji online,
  • dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ... i wiele więcej!

Przypisy