Dołącz do czytelników
Brak wyników

Komentarze ekspertów

18 czerwca 2020

Jak przetwarzać odpady z tworzyw sztucznych w paliwa płynne?

0 142
Eesti Energia rozpocznie współpracę z Politechniką w Tallinie (TalTech) w celu przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych na paliwa płynne w zakładach produkujących ropę łupkową, przyczyniając się tym samym do rozwiązywania problemów środowiskowych Estonii i krajów sąsiedzkich.

Eesti Energia i TalTech zamierzają znaleźć rozwiązanie umożliwiające wykorzystanie odpadów z tworzyw sztucznych w przemysłowej produkcji ropy naftowej w celu przekształcania nieużytecznych odpadów w pełnowartościowe paliwa płynne. Innowacyjność projektu polega m.in. na znalezieniu zastosowania dla odpadów, które do tej pory były składowane lub spalane.

Według Margusa Valsa, członka zarządu Eesti Energia, dzięki technologii produkcji ropy łupkowej Enefit, prowincja Virumaa Wschodnia będzie mogła stać się regionem odgrywającym istotną rolę dla rozwiązywania problemów środowiskowych. Istnieje już możliwość przetwarzania zużytych opon wraz z łupkami bitumicznymi, a umożliwienie wykorzystania w ten sposób również tworzyw nienadających się do recyklingu, w jeszcze większym stopniu zwiększy znaczenie technologii Enefit.

- W nowych projektach Eesti Energia skupia się na innowacjach, współpracu...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy